/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DREWNO W BUDOWNICTWIE

Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną

Drewno.pl

Autor: opr. kaj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-09-26


Portal Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną, który odbędzie się w dniach 5-8. października br.

Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąKurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąFot. K.Jabłońska

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych wymaga od producentów i sprzedawców odpowiednich dokumentów. Tartaki sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Więcej na temat obowiązków związanych z tarcicą konstrukcyjną przeczytasz w artykule: Tartakom grożą wysokie kary za sprzedaż drewna konstrukcyjnego bez znaku CE

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest m.in. osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną.

Najbliższy kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną odbędzie się w dniach 5-8.10.2017r.

Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl .

Koszt szkolenia: 2400 zł netto + 23% VAT/os., tj. 2952 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy >>>

Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem z Urzędu Pracy
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA