/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Regały wysięgnikowe do produkcji gotowych domów

Rensch-Haus: Regały OHRA - z pewnością więcej miejsca

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-09-07


Producent gotowych domów Rensch-Haus wymienił swoje stare regały na nową halę do składowania drewna, której centralnym punktem jest sześć rzędów regałów wysięgnikowych firmy OHRA. Oferują one nie tylko wystarczające miejsce do magazynowania niezbędnego materiału, lecz również wspierają konstrukcję dachową, zapewniając swoją konstrukcją duży poziom bezpieczeństwa.

Rensch-Haus: Regały OHRA - z pewnością więcej miejscaRensch-Haus: Regały OHRA - z pewnością więcej miejscaFot. OHRA

Rensch-Haus to rodzinna firma, która w swojej siedzibie w Kalbach-Uttrichshausen koło Fuldy zajmuje się produkcją od budynków w stanie surowym po domy pod klucz według indywidualnych projektów. Niezbędne do produkcji elementów konstrukcyjnych oraz do komplementacji na placu budowy elementy drewniane o długości do 12,6 metrów, belki, deski, łaty i płyty były składowane do teraz w zadaszonej hali z regałami. Jednak ten skład stał się już przestarzały: nie oferował już wystarczającej powierzchni, tak że materiał musiał być magazynowany daleko na terenie zakładu. Do tego hala wymagała w międzyczasie renowacji i składowanie nie odpowiadało aktualnym standardom bezpieczeństwa. 

Firma Rensch-Haus zdecydowała się dlatego na zastąpienie starego składu całkowicie nową halą magazynową. Przekonana do ceny i jakości systemów regałowych firma zdecydowała się na regały wysięgnikowe marki OHRA. Producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w produkcji systemów regałowych dla handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. OHRA jest europejskim liderem na rynku regałów wysięgnikowych. 

Ramiona wysięgnikowe OHRA różnią się od standardowych zastosowaniem pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych. Walcowana na gorąco stal pozostaje elastyczna i zachowuje w odróżnieniu od blachy również w surowych warunkach magazynowych trwale swoje właściwości statyczne. Jest to szczególnie ważne przy manipulowaniu towarami, bowiem już przy lekkim uderzeniu widłami profile blaszane zgniatają się i znacznie tracą na swojej nośności. Stabilna konstrukcja pozwala poza tym na wykorzystanie wysokości magazynu i oferuje duże rezerwy nośności. Tym samym na dostępnej powierzchni poziomej można uzyskać większą powierzchnię magazynową. 

Do tego zawieszone w siatce 100 milimetrów ramiona wysięgnikowe są ruchome również przy dużym obciążeniu i odchylają się w razie uderzenia np. wózkiem widłowym. Ramię wysięgnikowe i towary pozostają w takim wypadku nieuszkodzone. Regały dla firmy Rensch-Haus są wyposażone w ramiona wysięgnikowe o długości 1,25 metra, z których każde może przyjąć obciążenie do 750 kilogramów. 

W Rensch-Haus wysokie na ponad 7 metrów wsporniki stanowią jednocześnie dźwigary konstrukcji dachowej. Dzięki temu w krótkim czasie i relatywnie niskim kosztem powstała długa na 45 metrów hala magazynowa, która oferuje wystarczająco miejsca dla niezbędnych do produkcji materiałów drewnianych.

O firmie Rensch-Haus:

Jako rodzinne przedsiębiorstwo w piątej generacji spółka RENSCH-HAUS GmbH łączy doświadczenie z ponad 140 lat z nowoczesną techniką i przyszłościowymi koncepcjami budowlanymi. Przedsiębiorstwo jest członkiem Federalnego Zrzeszenia branży montażu i gotowych domów oraz Zrzeszenia jakości niemieckich konstrukcji gotowych. Wszystkie domy RENSCH są „Made in Germany“ i są produkowane w zakładzie w heskim Uttrichshausen. Centralnym punktem dla producenta jest temat trwałości. Dzięki okładzinie izolacyjnej thermo-around aktiv – uzupełnionej powietrzno/wodną pompą ciepła oraz instalacją wentylacji z odzyskiem ciepła w celu zwiększenia komfortu – domy posiadają niezwykłe wartości zużycia energii, znacznie przewyższając minima podane w uchwalonym w roku 2016 rozporządzeniu o oszczędzaniu energii. Tym samym każdy dom RENSCH na izolowanej płycie fundamentowej jest seryjnie budynkiem kategorii 40 oszczędności energii.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy. 

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz