DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rośnie wartość transakcji w internecie

Autor:
Źródło:
Data: 2005-04-27


Decyzja najpopularniejszego na świecie serwisu aukcyjnego eBay o wejściu do Polski pokazuje, że Polacy polubili robienie zakupów w internecie. I to nie tylko na aukcjach internetowych, ale i w e-sklepach...

Także sprzedawcy dostrzegają, że dodatkowy kanał sprzedaży przez sieć to sposób na zwiększenie zysków. Czasami traktują to jako poligon doświadczalny. Tak jest w przypadku hipermarketu E.Leclerc na warszawskich Bielanach. Jako jedyny z 15 sklepów sieci E.Leclerc w Polsce sprzedaje oferowane przez siebie towary przez internet (ceny takie same, jak na półkach hipermarketu). Internauci, którzy kupują w internetowym E.Leclercu, chwalą sobie tę możliwość.
Miesięcznie sklep realizuje kilka tysięcy wirtualnych zamówień, a średnia ich wartość jest wyższa niż w „rzeczywistym” hipermarkecie. Na razie jednak inne sklepy sieci E.Leclerc w Polsce nie palą się, aby wdrożyć u siebie model bielański. Może dlatego, że jeszcze wciąż bardzo duża grupa osób bardzo lubi fizyczne wizyty w hipermarketach, traktując to jako dobrą weekendową rozrywkę.

Marek Jaślan

więcej - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 82 (1447)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz