/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W OGRODZIE

Silvan zainwestuje 16 mln zł w rozwój produkcji

Autor: oprac. red
Źródło: WMSSE
Data: 2017-08-29


Producent wyrobów z drewna w branży ogrodowej Silvan sp. z o.o. zainwestuje ponad 16 mln zł rozwój zdolności produkcyjnych.

Silvan zainwestuje 16 mln zł w rozwój zakładu w OleckuSilvan zainwestuje 16 mln zł w rozwój zakładu w OleckuFot. Silvan

W ramach zezwolenia podpisanego przez prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spółka rozbuduje zakład w Olecku. Inwestycja zlokalizowana na powierzchni 18,7964 ha zwiększy moce przerobowe zakładu oraz poprawi jakość wyrobów i efektywność produkcji. Projekt obejmuje inwestycję w maszyny i urządzenia (dwie nowe linie technologiczne do przerobu dłużycy oraz strugania i profilowania elementów), budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni ok. 3000 m2 oraz rozbudowę infrastruktury wewnętrznej (drogi dojazdowe, place manewrowe, sieci kanalizacyjne oraz wodociągowe i energetyczne). Zaplanowany jest również zakup środków transportu zewnętrznego i wewnętrznego.

Parametry inwestycji zakładają poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 16,3 mln zł oraz zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 105 nowych osób.

SILVAN sp. z o.o. jest producentem wyrobów z drewna w branży ogrodowej. Firma eksportuje swoje produkty do takich państw jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Francja, Anglia, Bośnia, Słowenia i Chorwacja.

Najważniejszy asortyment produkowany przez spółkę to: płoty ogrodowe (lamelowe i kratkowe), zestawy ogrodowe (altany, pawilony i meble) oraz wyposażenie placów zabaw dla dzieci (wieże zabawowe, huśtawki, piaskownice). Klientami firmy są zarówno duże sieci sklepów, jak też drobni przedsiębiorcy i sprzedawcy


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz