/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Pożar w fabryce mebli Primavera Furniture

Autor: oprac. pks
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2017-08-28


24. sierpnia 2017r. w godzinach wieczornych doszło do groźnego pożaru na terenie fabryki mebli w Barczewskim Dworze należącej do Primavera Furniture.

Pożar w fabryce mebli Primavera FurniturePożar w fabryce mebli Primavera FurnitureFot. KP PSP w Olsztynie

Zgłoszenie o pożarze dotarło do straży pożarnej ok. godz. 20.00. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się jedna z hal produkcyjnych fabryki mebli znajdująca się w kompleksie budynków. Do palącej się hali, nad dachem której widać było kilkumetrowe płomienie, przylegał budynek administracyjny a w bezpośredniej bliskości zlokalizowany był magazyn wyrobów gotowych oraz stolarnia.

Pierwsze działania strażaków skupione zostały na obronie budynków przyległych i połączonych z palącą się halą produkcyjną. W miarę przybywania kolejnych jednostej straży pożarnej, podjęte została akcja gaszenia palącej się hali.

Po ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia do sąsiednich budynków tj. budynku biurowego i hali montażu, ich przewietrzeniu, pracownicy zakładu w asyście i z pomocą strażaków częściowo ewakuowali mienie zakładu.

W działaniach, które trwały blisko 8 godzin uczestniczyły 32 zastępy ratownicze w tym 23 Ochotniczych Straży Pożarnych, 9 Państwowej Straży Pożarnej - w sumie 156 ratowników.

Pożar zniszczył dach i wyposażenie hali produkcyjnej, w której zlokalizowana była lakiernia oraz zgromadzono elementy do produkcji mebli. Spłonęło też jedno z pomieszczeń budynku administracyjnego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz