/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

DREMA DZIECIOM I SENIOROM - Meble dla seniorów i dzieci – od projektu do wykonania w cztery dni

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2017-08-23


Zestawy meblowe, które odpowiadają na konkretne potrzeby dwóch zupełnie różnych grup wiekowych, a przy tym wykorzystują ten sam wyjściowy projekt – to wokół nich rozgrywać będą się działania tegorocznej inicjatywy DREMA DZIECIOM I SENIOROM. Przestrzenie w pawilonach 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne maszyny do obróbki drewna.

DREMA 2017: Meble dla dzieci i seniorów powstaną w Fabryce na ŻywoDREMA 2017: Meble dla dzieci i seniorów powstaną w Fabryce na ŻywoFot. MTP

W ciągu czterech dnia trwania Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, studenci z krajów regionu Morza Bałtyckiego wykonają łącznie 10 zestawów mebli dla dzieci, którego skład stanowią: łóżko z materacem, szafa, biurko, regał oraz 5 kompletów mebli dla seniorów (łóżko z materacem i regulowanym stelażem, stolik nocny). Każdy ze zwiedzających targi będzie mógł obserwować kolejne etapy procesu produkcji łóżka, szafki nocnej, stołu, szafy, na co dzień niedostępnego dla szerszej publiczności. Meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM I SENIOROM przekazane zostaną z pomocą wybranych fundacji na cele charytatywne - do potrzebujących wsparcia seniorów oraz dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych.

Nowoczesne projekty mebli, które będą wykonywane w ramach Fabryki Mebli na Żywo i Polskiej Fabryki Mebli, powstały na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Praca nad nimi uwzględniała m.in. dogłębne poznanie potrzeb użytkowników, łącznie z fizycznym „wczuciem się” w rolę seniora przy wykorzystaniu specjalnego skafandra-symulatora wieku. Dodatkowo wykonana została pełna dokumentacja konstrukcyjna i technologiczna, tak by możliwe było wyprodukowanie mebli w cztery dni. Działania Fabryki Mebli na Żywo koordynowane są przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (pawilon 6), a Polskiej Fabryki Mebli - przez Stowarzyszenie DROMA (pawilon 5).

Tegoroczna międzynarodowa edycja tego wydarzenia jest częścią szerokiego projektu naukowo-badawczego BaltSe@anioR (współfinansowanego ze środków UE), który ma na celu zachęcenie projektantów i przedsiębiorstw do tworzenia mebli podnoszących komfort i bezpieczeństwo życia osób starszych. Tworzone w ramach Fabryki meble zaprojektowali studenci Wydziału: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka, Paulina Molska. Projekty stanowią rozwinięcie koncepcji regału zaprojektowanego przez Sylwię Siekirka „Puzzle Rack” (projekt inspirowany pracą Bartosza Cieślaka „Szafka z puzzli”) w ramach konkursu „Spełnij dziecięce marzenia 2017” organizowany przez redakcję czasopisma Biznes Meble.pl

Projekt Drema Dzieciom i Seniorom odbywać się będzie przez wszystkie dni trwania targów DREMA, przy czynnym udziale studentów uczelni i jednostek badawczych z dziewięciu państw regionu Morza Bałtyckiego, oraz zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej. Przy produkcji założono wykorzystanie najnowszych technologii oraz materiałów konstrukcyjnych, a proces technologiczny pokazowych fabryk obejmować będzie wszystkie fazy obróbki elementów - od momentu rozkroju tarcicy i obróbki płyt meblowych do końcowego montażu mebli.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz