/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREMA 2107

Strefa Wiedzy Drewno.pl na targach DREMA

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-09-06


Wzorem lat ubiegłych, podczas targów Drema 2017 w pawilonie nr 3 usytuowana będzie Strefa Wiedzy, której organizatorem jest portal Drewno.pl oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Strefa Wiedzy na targach Drema Strefa Wiedzy na targach Drema Fot. Drewno.pl

Na powierzchni ok. 500 m2 zorganizowana zostanie doskonała przestrzeń przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną: uczelni wyższych, kursów, szkoleń, doradców, ekspertów, przedstawicieli nowych technologii itp. W ciągu czterech targowych dni pozwoli ona wszystkim chętnym zaczerpnąć wiedzy o dotacjach z Unii Europejskiej, skutecznej promocji firmy i produktów w internecie, szkoleń dla pracowników branży drzewnej, możliwościach współpracy z jednostkami naukowymi. 

Strefę Wiedzy świetnie dopełni stoisko z literaturą branżową. Duży i różnorodny wybór książek traktujących o drewnie, jego wykorzystaniu w praktyce, a także tych o podejściu naukowym, zapewni sklep internetowy portalu Drewno.pl.

Wspólnie z Wydziałem Leśnym i Wydziałem Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznani przygotowana zostanie Strefa Konkursów, w której wykazać się będzie można wiedzą związaną z surowcem drzewnym i otrzymać upominek w postaci sadzonki drzewa.

Kolejną atrakcją strefy będzie przygotowana przez Forest Consulting Center możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał okazję doświadczyć na własnej skórze, jak wymagająca i precyzyjna jest praca operatora takiej maszyny.

W strefie pokazów, uczniowie szkół średnich (stolarskich) m.in. Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, a także współpracujący z Drewno.pl stolarze i rzeźbiarze zaprezentują ciekawe wykorzystanie drewna w ogrodzie.  Na stoisku Dłuta.pl można będzie nabyć narzędzia do ręcznej obróbki drewna.

W Strefie Wiedzy znajdzie się również miejsce, w którym będzie można spotkać doradców z różnego rodzaju dziedzin. Tutaj właśnie będzie można uzyskać informacje na temat oferty Instytutu Technologii Drewna, czy poradę w indywidualnych konsultacjach z ekspertami zajmującymi się m.in. pozyskiwaniem środków UE, marketingiem internetowym, zasadami zakupu i reklamacji surowca drzewnego, certyfikacją drewna FSC, znakowaniem drewna konstrukcyjnego znakiem CE, entomologa itp.

Zapraszamy!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz