/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Nowe inwestycje w Suwalskiej SSE

Autor: oprac. red
Źródło: Suwalska SSE
Data: 2017-08-19


Nowe zezwolenia na inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dla spółek branży papierniczej i wyrobów z drewna.

Nowe inwestycje w Suwalskiej SSENowe inwestycje w Suwalskiej SSEFot. SSSE

W pierwszej połowie sierpnia br. zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenia na nowe inwestycje dla Karton sp. z o.o. i Padma 3.0 sp. z o.o. s.k.

Firma Karton z siedzibą w Gołdapi działająca już na terenie Podstrefy Gołdap Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zamierza m.in.: rozbudować istniejącą halę produkcyjno-magazynową, wybudować dok załadunkowo-rozładunkowy oraz zainstalować system transportowy do przewożenia surowca i wyrobów gotowych. Do końca 2019r. związane z inwestycją wydatki sięgną co najmniej 3,440 mln zł. Społka zobowiązała się do zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia (11 pracowników) o kolejne 5 osób. Karton sp. z o.o. jest producentem papieru i wyrobów z papieru. Spółka jest powiązana osobowo z PW Nord-Ost sp. z o.o., która w podstrefie Gołdap zatrudnia ok. 120 osób.

Zgodę na nową inwestycję otrzymała również spółka Padma 3.0. Spółka zajmująca się produkcją wyrobów z drewna, płyt drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych, których odbiorca jest m.in IKEA, do końca 2023r. wyda conajmniej 18,3 mln zł i zwiększy dotychczasowe zatrudnienie (212 pracowników) o conajmniej 10 etatów. Inwestycja jest zwiazana z realizacją kolejnego etapu rozbudowy mocy produkcyjnych fabryki.

Padma 3.0 jest powiązana kapitałowo ze spółkami Padma Art oraz Novigo również działającymi na terenie Suwalskiej SSE. Łączne inwestycje Padma Art i Padma 3.0 w podstrefie Suwałki, do końca ubiegłego roku przekroczyły 140 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz