/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

DREMA 2017: Złote Medale MTP rozdane - zagłosuj na Wybór Konsumenta

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2017-08-11


Jury konkursu wybrało już Laureatów Złotego Medalu MTP wśród produktów jakie będzie można zobaczyć na żywo podczas targów DREMA w dniach 12-15. września 2017r.

DREMA 2017: Złote Medale MTP rozdane - zagłosuj na Wybór KonsumentaDREMA 2017: Złote Medale MTP rozdane - zagłosuj na Wybór Konsumenta

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana innowacyjnym produktom wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku Sąd Konkursowy Złotego Medalu targów Drema nagrodził 11 produktów. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

Na stronach internetowych Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się natomiast głosowanie Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Głosy można oddać na stronie http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/236/, jak również w trakcie trwania targów DREMA na specjalnie oznakowanych stoiskach. Głosowanie online zakończy się w dniu 16.10.2017r. o godz. 23:59.


Lista laureatów Złotego Medalu MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017

Centrum obróbcze MONOFAST

CMS Spa, Włochy
Zgłaszający: CMS Polska Sp. z o.o., Skórzewo
Pawilon 6A stoisko 13

Centrum obróbcze MONOFASTCentrum obróbcze MONOFASTFot. CMS Polska

Monofast to centrum obróbcze do toczenia, frezowania i wiercenia małych elementów drewnianych dedykowane do w pełni zautomatyzowanej produkcji złożonych elementów. Znajduje zastosowanie m.in. w produkcji małych elementów drewnianych oraz galanterii.
Maszyna jest niezwykle kompaktowa i bezpieczna oraz w pełni niezależna. Cechuje się możliwoscią wymiany narzędzi bez straty czasu pracy, automatycznym systemem załadowczym elementów surowych i rozładowczym elementów gotowych, możliwością obróbki sześciu stron elementu, ergonomicznmy układem operatora maszyny, zapewnia czyste powietrze na stanowisku pracy i w maszynie.
Sektory produkcji do zastosowania maszyny.

Głowice ProfilCut Q Diamond
LEITZ GmbH & Co.KG, Austria
Zgłaszający: LEITZ Polska Sp. z o.o., Radomsko
Pawilon 5A stoisko 26

Głowice ProfilCut Q DiamondGłowice ProfilCut Q DiamondFot. Leitz Polska

Unikatowa kombinacja ultralekkiego aluminiowego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia maksymalną wydajność i rentowność. Stosować można do precyzyjnej obróbki drewna, tworzyw drzewnych, sklejki, aluminium i tworzyw sztucznych. Przeznaczony do obróbki HSC (High-Speed-Cutting) z wyjątkowo wysoką prędkością skrawania.

IRIDEA BIO
ICA SpA, Włochy
Zgłaszający: ICA Polska Sp. z o.o., Piotrków Trybunalski
Pawilon 5A stoisko 37

IRIDEA BIOIRIDEA BIOFot. ICA Polska

Zwiększenie świadomości szkód wyrządzanych środowisku, spowodowanych użyciem polimerów z surowców kopalnych, było bodźcem do podjęcia badań nad powłokami wodorozcieńczalnymi wykonanymi z żywic ze źródeł odnawialnych. Wodorozcieńczalne bio-lakiery w porównaniu z konwencjonalnymi lakierami wodorozcieńczalnymi pozwalają na redukcję emisji CO2 o 34% jeśli chodzi o tzw. Ślad Węglowy (CFP). Kalkulacja CFP bierze pod uwagę całkowitą emisję produktów lub całkowity cykl trwania usługi "od kołyski aż po grób", wyrażoną w tonach ekwiwalentu dwutlenku węgla Co2e.

Oprogramowanie Corpus 4
Tri D Corpus d.o.o., Chorwacja
Zgłaszający: Lignumsoft Adam Wileński, Kobyłka
Pawilon 5 stoisko 12

Oprogramowanie Corpus 4Oprogramowanie Corpus 4Fot. Lignumsoft

Corpus to kompletne rozwiązanie dla każdej firmy produkcyjnej, która dobierając oprogramowanie CAD/CAM stawia na szybkość, prostotę i jakość projektowania, a następnie na efektywność i elastyczność przeniesienia danych na produkcję. Rewelacyjna cena sprawia, że Corpus jest w zasięgu ręki dla każdego, a jego obsługa pozwala na pracę od zaraz.

Pilarka formatowa Rema Fx550
REMA S.A., Reszel
Pawilon 5 Sektor 50

Pilarka formatowa Rema Fx550Pilarka formatowa Rema Fx550Fot. Rema

Rema Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą pracę. Innowacyjne systemy odpylania poprawiają warunki pracy. Trwała konstrukcja zapewnia bezawaryjność i sprawność maszyny na długie lata. Model Fx550 pozwala przecinać wiele różnych materiałów na tej samej obrabiarce do wysokości piłowania max. 200 mm.

Profilarka czterostronna WEINIG POWERMAT 1500 z WEINIG SYSTEM PLUS
MICHAEL WEINIG AG, Niemcy
Pawilon 5 stoisko 3

Profilarka czterostronna WEINIG POWERMAT 1500 z WEINIG SYSTEM PLUSProfilarka czterostronna WEINIG POWERMAT 1500 z WEINIG SYSTEM PLUSFot. Weinig

Eleganckie wzornictwo i najlepsze wykończenie w każdym szczególe. Wraz z Powermat 1500 firma WEINIG oferuje już w standardzie nadzwyczajne funkcje. Dzięki wysokiej jakości wyposażeniu w standardzie, opartemu na najnowszej technologii, Powermat 1500 oferuje wyśmienity komfort obsługi przy najwyższej ekonomice. Maszyna ta jest wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia. Uzupełniona o wiele przydatnych opcji może zostać idealnie dopasowana do twoich potrzeb.

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS
Gebr. Becker GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Becker Polska Sp. z o.o., Kościan
Pawilon 5 stoisko 26

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACSPróżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACSFot. Becker Polska

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS z technologią VariAir to inteligentne i kompaktowe rozwiązanie, stanowiące optymalne i energooszczędne źródło zasilania próżni i nadciśnienia w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Panel sterujący umożliwia obsługę i pełen monitoring pracy systemu zapewniając regulację w wymaganym paśmie ciśnienia. Urządzenia w systemie VACS wyposażone są w przetwornice częstotliwości VariAir, które umożliwiają płynną i precyzyjną regulacją wydajności pomp, co przekłada się na oszczędność energii. Dzięki odrębnej lokalizacji i kompaktowej zabudowie zredukowany został poziom hałasu i ilość emitowanego ciepła w obszarze roboczym. Dodatkowo system zapewnia możliwość odzysku ciepła.

System autokalibracji do wieloosiowych maszyn CNC
Fanum Skorupski – Wójcik Sp.J., Wielopole Skrzyńskie
Pawilon 6A stoisko 22

System autokalibracji do wieloosiowych maszyn CNCSystem autokalibracji do wieloosiowych maszyn CNCFot. Fanum

Zaledwie 15% kolizji na maszynach wymaga interwencji serwisu mechanicznego obrabiarki, reszta to głównie mozolna i skomplikowana, ręczna rekalibracja. Innowacyjny system autokalibracji maszyn Fanum jest rewolucją na rynku wieloosiowych CNC do drewna i kompozytów. System automatycznie rozpozna przeciążenie mogące potencjalnie rozkalibrować maszynę i w pełni zautomatyzowanym cyklu dokona pomiarów i skompensuje powstałe przesunięcia, co wielokrotnie redukuje koszty i czas przestoju maszyny.

System odprowadzania wiórów TORNADO
FREZITE Polska Sp. z o.o., Radomsko
Pawilon 5A stoisko 36

System odprowadzania wiórów TORNADOSystem odprowadzania wiórów TORNADOFot. Frezite Polska

FREZITE opracowało system TORNADO z myślą o wydajnym systemie odsysania wiórów podczas operacji skrawania na maszynach CNC, ułatwiając szybkie usuwanie wiórów powstających podczas frezowania, profilowania i rozkroju. Zastosowanie tego systemu zapewnia czystość i poprawia jakość powietrza, dbając o zdrowie w miejscu pracy.

Wielooperacyjne centrum CNC do produkcji mebli InfoTEC PRO Hybrid
InfoTEC CNC Sp. z o.o., Poznań
Pawilon 5 stoisko 12

Wielooperacyjne centrum CNC do produkcji mebli InfoTEC PRO HybridWielooperacyjne centrum CNC do produkcji mebli InfoTEC PRO HybridFot. InfoTEC CNC

InfoTEC PRO Hybrid wychodzi naprzeciw aktualnym trendom w produkcji meblarskiej i jest bezsprzecznie innowacją dla przemysłu drzewnego. Dzięki połączeniu maszyny o dwóch różnych funkcjach obróbczych zmniejsza się konieczność transportu międzyoperacyjnego, zwiększa się dokładności produkcji, zwiększa się elastyczność (uniwersalność) procesu produkcji oraz zdolność do wytwarzania różnych elementów. InfoTEC PRO Hybrid – rozwiązanie dla Profesjonalistów!

ZaK - Urządzenie do identyfikacji rzeczywistego zarysu poprzecznego kół pilarek taśmowych
ASPI Sp. z o.o. Sp.k., Suwałki
Pawilon 5A stoisko 28

ZaK - Urządzenie do identyfikacji rzeczywistego zarysu poprzecznego kół pilarek taśmowychZaK - Urządzenie do identyfikacji rzeczywistego zarysu poprzecznego kół pilarek taśmowychFot. ASPI

Urządzenie umożliwia identyfikację zarysu koła taśmowego bezpośrednio w pilarce. Cechuje się prostą budową, niewielkim gabarytem i ciężarem. Ze względu na wymagany prawidłowy sposób naprężania pił taśmowych, jego wartość powinna być dostosowana do rzeczywistego zarysu koła. Bardzo pomocny jest cyfrowy zapis, dający wygodną formę prezentacji rzeczywistego zarysu koła pilarki taśmowej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz