/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

Ambitne plany salonów Agata - firma chce umocnić swoją pozycję w mniejszych miastach

Autor:
Źródło: Agata
Data: 2017-08-08


Sieć sklepów meblowych Agata Meble otwiera kolejny salon wyposażenia wnętrz w województwie podkarpackim. Firma planuje też dalszy, intensywny rozwój.

Ambitne plany salonów Agata - firma chce umocnić swoją pozycję w mniejszych miastachAmbitne plany salonów Agata - firma chce umocnić swoją pozycję w mniejszych miastachFot. D.Jabłoński

Agata SA rozbudowuje swoją ofertę zarówno pod względem poszerzenia dostępnego w sklepach asortymentu, jak i inwestycji w nowe punkty sprzedaży detalicznej. Zgodnie ze strategicznymi planami, firma planuje budowę średnio 3 nowych salonów rocznie do 2020 roku, powiększając tym samym powierzchnię handlową o prawie 200 tys. m2.

Agata SA planuje być obecna nie tylko w największych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Już od połowy sierpnia br. z oferty salonów Agata będą mogli korzystać mieszkańcy Stalowej Woli i okolic.

-Aktualnie wprowadzamy nowy format obiektu handlowego – salon jednokondygnacyjny, o powierzchni zabudowy ok. 6.200 m2 i przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie 5 tys. m2. Jednym z naszych założeń jest to, aby nowe obiekty handlowe wpisywały w istniejącą zabudowę i charakter danego miasta, dlatego w przypadku Stalowej Woli zdecydowaliśmy się na budowę salonu w ramach istniejącej już Galerii Vivo - komentuje Marcel Rodak, Dyrektor ds. Rozwoju Agata S.A.

Budowa salonu w Stalowej Woli rozpoczęła się w grudniu 2016 i trwała 8 miesięcy. Oficjalne otwarcie salonu nastąpi 18. sierpnia.

-Do tej pory mieszkańcy Stalowej Woli czy Tarnobrzega musieli odbyć ponad godzinną podróż, aby odwiedzić nasz salon w Rzeszowie. Chcemy systematycznie ułatwiać dostęp do naszej oferty, dlatego nie tylko budujemy nowe salony, ale też inwestujemy w rozwój e-commerce, czyli sprzedaż mebli i artykułów wyposażenia wnętrz przez Internet - dodaje Marcel Rodak.

Pojawienie się dużego salonu sprzedaży w danym mieście to również wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, ponieważ każda nowa inwestycja to dodatkowe miejsca pracy. Dzięki salonowi Agata w Stalowej Woli pracę znajdzie ok. 70 mieszkańców miasta. Potrzebni będą m.in. sprzedawcy, kasjerzy, magazynierzy, serwisanci, projektanci mebli kuchennych, specjaliści ds. dokumentacji księgowej, a także osoby na stanowiska kierownicze. Wachlarz stanowisk przy tak dużej skali inwestycji jest na tyle szeroki, że szansę na rozwój kariery będą miały zarówno osoby z doświadczeniem, jak i rozpoczynające pracę zawodową.

Agata S.A. to sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce obejmująca obecie 21 wielkopowierzchniowych salonów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i średnich miastach w całym kraju. Firma oferuje meble do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni
i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów oraz kilkudziesięciu marek własnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz