/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Ogromny pożar tartaku w Szybowicach

Autor: oprac. red
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2017-08-07


Blisko 24 godziny trwała akcja gaśnicza w tartaku w Szybowicach. W pożarze doszczętnie spłonął zakład produkcyjny oraz budynek mieszkalny, na szczęście obyło się bez ofiar.

Ogromny pożar tartaku w SzybowicachOgromny pożar tartaku w SzybowicachFot. youtube.com

5. sierpnia w godzinach popołudniowych Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze na terenie tartaku w miejscowości Szybowice. Po dojeździe pierwszych zastępów ustalono, że pali się budynek mieszkalny, magazynowy, suszarnia oraz około 1 ha zboża znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie tartaku.

Łącznie w działaniach gaśniczych udział brało 20 zastępów straży pożarnej oraz Grupa Operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W akcji wziął również udział samolot gaśniczy Dromader należący do Lasów Państwowych, który po przylocie na miejsce zdarzenia dokonał zrzutu wody na palący się zakład.

Ogień zniszczył praktycznie cały tartak PPD Stolmat, zakład produkcji mebli dziecięcych Meble KidsBeds oraz stojący na terenie tartaku dom właścicieli firmy.

Pożar rozpoczął się w sobotę, kilka godzin po zakończeniu pracy. Ogień pojawił się najpierw na hali produkcyjnej, następnie przeniósł się na pomieszczenia biurowe i budynek mieszkalny. W 1,5h zniszczeniu uległ praktycznie cały zakład.

Wstępne straty oszacowano na ok. 2 mln zł. Ustalane są przyczyny pożaru.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz