/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Forte zainwestuje w lotnisko

Urząd Miasta Suwałki

Autor: oprac. red
Źródło: Urząd Miasta Suwałki
Data: 2017-08-04


Fabryki Mebli Forte pokryją większość kosztów związanych z budową utwardzonego pasa startowego na lotnisku w Suwałkach.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryk Mebli Forte SA podpisali umowę dotyczącą rozbudowy lotniskaCzesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryk Mebli Forte SA podpisali umowę dotyczącą rozbudowy lotniskaFot. UM Suwałki

Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryki Mebli Forte SA oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisali 2. sierpnia umowę dotyczącą wspólnej budowy utwardzonego pasa startowego o długości 1320m wraz z niezbędną infrastrukturą na lotnisku w Suwałkach. Inwestycja warta ok. 16 milionów ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Forte zobowiązało się do pokrycia kosztów budowy w kwocie 10 mln zł.

–To ewenement na skalę nie tylko naszego województwa ale też całego kraju, by prywatna firma przekazała samorządowi tak olbrzymie środki finansowe. Nigdy nie słyszałem o takim geście. Bardzo serdecznie dziękuję za ten akt i tak dobrą współpracę pomiędzy Miastem Suwałki, a Fabrykami Mebli Forte – mówił na chwilę przed podpisaniem umowy Czesław Renkiewicz.

–Forte posiada na terenie Suwałk oddział spółki (fabrykę mebli) i jest w trakcie realizacji inwestycji, na którą składają się: hala magazynowa, zakład produkcji płyt wiórowych i planowana fabryka mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. Inwestycja, kosztem blisko 700 milionów złotych, powstaje na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dubowie. Docelowo zatrudnionych zostanie tam ponad 1000 osób. Aktualnie jest to największa tego typu inwestycja realizowana nie tylko w Polsce, ale też Europie, dlatego w interesie Forte jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do zakładów zlokalizowanych na terenie Suwałk. Cała inwestycja jest bardzo kosztowna w związku z czym musimy zapewnić sobie ciągłość procesu w pracy fabryk – powiedział Maciej Formanowicz. -Z naszego punktu widzenia to nieodzowna inwestycja. Dzień przestoju fabryki jest ogromnie drogi. Serwis, część zamienna musi dotrzeć tutaj natychmiast - dodał.

Według zapowiedzi jeszcze w sierpniu br. zostanie ogłoszony przetarg na budowę pasa startowego. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie września i października tego roku. Nowy pas startowy powinien być gotowy do użytku we wrześniu 2018 roku. W listopadzie 2018 roku zostanie wykonana rejestracja zmian na lotnisku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i tym samym obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania.

Relacja filmowa Radio 5


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

huraaaa niech zyjeeee ;) Luksemburg!

ciekawe.
Glownym udzialowcem Forte jest MaForm SARL - firma z Luksemburga...

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2017-08-08 13:17:37

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz