/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Regały wysięgnikowe z konstrukcją dachową

NEMA: 40 procent oszczędności

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-09-07


Czeska firma NEMA, producent energooszczędnych odmów drewnianych, więźb dachowych i dźwigarów konstrukcji szachulcowej, mogła dzięki instalacji systemu regałów wysięgnikowych firmy OHRA nie tylko stworzyć większą powierzchnię magazynową na zewnątrz, lecz także utrzymać niski poziom nakładów inwestycyjnych: bowiem wsporniki regałów służą jednocześnie za konstrukcję nośną dachu. Dzięki temu przedsiębiorstwo mogło zaoszczędzić 40 procent na samych kosztach w porównaniu do alternatywnego namiotu magazynowego.

Regały wysięgnikowe z konstrukcją dachowąRegały wysięgnikowe z konstrukcją dachowąFot. OHRA

Do składowania profili drewna konstrukcyjnego o długości do 13 metrów nie wystarczała już powierzchnia w istniejących halach. NEMA zdecydowała się więc na zwiększenie powierzchni magazynowej o 250 metrów sześciennych. Tutaj będą składowane w przyszłości materiały drewniane do produkcji gotowych domów. Szczególną wagę przedsiębiorstwo przykłada do łatwego dostępu do materiałów.

Wybór padł na regały wysięgnikowe marki OHRA. Wszystkie elementy nośne regałów OHRA są wykonane z pełnościennej stali walcowanej na gorąco. Dzięki temu możliwe są duże wysokości zabudowy przy dużej nośności regałów. W regałach wysięgnikowych poszczególne ramiona są zawieszane w siatce 100 mm na wspornikach i nie są przykręcane. Dzięki temu mogą być one łatwo dostosowywane bez użycia narzędzia do zmieniających się wymiarów artykułów.

Kolejną zaletą systemu regałów jest fakt, że stabilne wsporniki regału mogą stanowić jednocześnie dźwigary konstrukcji dachowej. Dzięki temu NEMA otrzymała alternatywę dla znacznie droższego namiotu magazynowego – stworzona z wykorzystaniem regałów OHRA hala kosztuje 40 procent mniej niż podobna konstrukcja namiotowa. Zastosowano regały wysięgnikowe o wysokości 5 metrów z czterema poziomami na łącznej długości ponad 25 metrów. Obsługę zapewnia wózek widłowy.

O firmie NEMA:

Korzenie przedsiębiorstwa NEMA, spol. s.r.o. sięgają roku 1993. Obecnie ponad 70 pracowników firmy produkuje z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii energooszczędne domy, wiązary i więźby dachowe. Ta rodzinna firma wybudowała ponad 250 domów drewnianych, produkując rocznie ponad 460 konstrukcji dachowych. W roku 2012 została NEMA uhonorowana tytułem „Firmy roku południowych Czech“.   

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz