/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Regały wysięgnikowe dla handlu drewnem

Lalliard Bois: więcej miejsca i szybszy dostęp

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-07-31


Lalliard Bois jest jedną z największych firm handlu drewnem w regionie Savoyen. Aby zwiększyć powierzchnię magazynową w swojej siedzibie w Saint Pierre en Faucigny, te francuskie przedsiębiorstwo zainstalowało 65-ciometrową konstrukcję regałową marki OHRA z wieloma ścieżkami. Wysokie na 6,6 metrów regały wysięgnikowe umożliwiają z jednej strony dobre wykorzystanie powierzchni magazynowej, z drugiej - łatwy oraz szybki dostęp do składowanych artykułów drewnianych.

Regały wysięgnikowe do handlu drewnemRegały wysięgnikowe do handlu drewnemFot. OHRA

Lalliard Bois oferuje w swoich pięciu zakładach kompletną paletę produktów z drewna do prac budowlanych i renowacyjnych. W nowym magazynie drewna swoje miejsce znajdą przede wszystkim elementy z surowego drewna i prefabrykaty do produkcji drzwi i okien. Przy tym nie tylko została najlepiej wykorzystana istniejąca powierzchnia magazynowa, lecz również umożliwiono szybki dostęp do artykułów za pomocą wózków bocznych Amlift.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się z tego względu na wyposażenie magazynu w regały wysięgnikowe marki OHRA: ten producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w systemach regałowych na potrzeby handlu drewnem. Szczególną cechą regałów wysięgnikowych marki OHRA jest to, że są one zawieszane elastycznie w 100-milimetrywym wykroju na wspornikach i nie muszą być skręcane na stałe. Dzięki temu ramiona wysięgnikowe można szybko i bez narzędzi dostosować do zmieniających się wymiarów składowanych artykułów.

Wszystkie elementy nośne regałów OHRA są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali budowlanej. Dzięki wąskiej zabudowie można składować towary na niewielkiej powierzchni poziomej. Do tego możliwe są duże wysokości przy znacznej nośności półek. Podpory jedno- i wielostronnych regałów wysięgnikowych w Lalliard mają 6 metrów wysokości, najwyższy z sześciu poziomów jest położony na wysokości 6 metrów. Dolne dwa poziomy posiadają ocynkowaną kratownicę, tak aby powstała powierzchnia bez przegradzających ją podpór. Regały są poza tym wyposażone w szynę prowadzącą z bezpośrednim połączeniem ze stopami podpór regałów. Dzięki temu boczny wózek widłowy może się bezpiecznie poruszać na ścieżkach między regałami o szerokości 2,6 metrów.

Cały system regałowy został zainstalowany przez OHRA w ciągu zaledwie trzech tygodni, tak więc krótki czas realizacji został z zapasem dotrzymany przez generalnego wykonawcę.

O firmie Lalliard Bois:

Założone w roku 1921 przez Ajaxa Lalliarda przedsiębiorstwo Lalliard Bois specjalizuje się w sprzedaży elementów drewnianych, płyt, okładzin podłogowych oraz akcesoriów stolarskich. Rodzinny zakład łączy ofertę wysokiej jakości produktów z dużym asortymentem rozwiązań technicznych. Lalliard jest przy tym doradcą i towarzyszy swoim klientom we wszystkich fazach prac budowlanych i renowacyjnych. Aby zapewnić klientom szybkie czasy reakcji i dostaw, firma posiada na składzie w pięciu lokalizacjach zawsze prawie 6.000 artykułów. Celem logistyki jest zapewnienie dostępności wszystkich towarów w ciągu maksymalnie dwóch dni.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz