/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Koopdrew 2017 - Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożenia

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor:
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2017-07-26


W dniach 11-12. września 2017r., tradycyjnie w przeddzień targów Drema, odbędzie się V Ogólnopolska Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożenia".

Koopdrew 2017 - Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożeniaKoopdrew 2017 - Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożeniaFot. PIGPD

Handel polskim drewnem dawno już pokonał granice europejskie, lecz wciąż w niewielkim stopniu objął rynki uznawane dziś za najbardziej chłonne i obiecujące: w Azji na Dalekim i Bliskim Wschodzie, lub w Północnej Afryce. W ekspansji w tych kierunkach wyprzedzają nas nie tylko potęgi takie jak Szwecja, Rosja, czy USA, lecz też np. Rumunia. Z drugiej strony polski przemysł drzewny produkuje i eksportuje coraz bardziej przetworzone produkty – a surowca do tej produkcji w kraju od dawna brakuje. Rozwija się więc import do Polski tarcicy i wielu półproduktów. Poszukiwani są ich dostawcy, nie tylko z Europy, więc polscy przedsiębiorcy muszą poznać warunki handlu tymi materiałami, jakie obowiązują na tych obcych nam dotąd rynkach.

Postanowiliśmy zatem, że przekażemy Państwu taką wiedzę oraz wiedzę o wielu możliwościach jakie tworzą się dla nas na coraz bardziej dostępnym świecie. Przekażemy też szereg innych informacji, potrzebnych aby poszukać tam swych szans. Zrobimy to ustami najlepszych i najbardziej doświadczonych fachowców z szeregu narodowych i międzynarodowych organizacji i instytucji, którzy wystąpią podczas kolejnej, piątej już edycji konferencji KOOPDREW 2017. Planujemy tam omówić warunki na rynkach drewna w kilku krajach, które już wyraziły wolę współpracy z naszym przemysłem. Równocześnie chcemy przedstawić bieżącą sytuację w najbliższym naszym otoczeniu, czyli w Europie. Zaprezentujemy też techniczne informacje, które warto poznać, jeśli chce się drewno kupować z takich krajów, jak kraje skandynawskie, USA lub Kanada.

Nie zapomnimy o tym, że nasze spotkanie to tradycyjnie nie tylko konferencja, lecz również okazja do rozmów i spotkań B2B. W tym roku tworzymy do tego warunki w drugim dniu – już podczas Wystawy DREMA, która zaczyna się w dn. 12. września. W hali 3, w obrębie Pawilonu Promocji Drewna zostanie w tym celu przygotowana i udostępniona Państwu specjalna przestrzeń i obsługa.

Serdecznie Was zapraszamy!

Koopdrew 2017 - strefa B2B ułatwia nawiązywanie kontaktówKoopdrew 2017 - strefa B2B ułatwia nawiązywanie kontaktówFot. PIGPD

V Ogólnopolska Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW - Program

Dzień I. 11. września 2017r.

Rozpoczynamy o godz. 10.00. Miejsce Konferencji to Sala Zielona na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – wejście od strony Mostu Dworcowego

Powitanie i słowo wstępne od organizatorów – Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kilka słów o PIGPD i polskim przemyśle drzewnym.

Blok tematyczny I: Sytuacja przemysłu drzewnego w Europie

  • Andre de Boer - European Timber Trade Federation: Przegląd aktualnej sytuacji na europejskim rynku tarcicy. Szanse i wezwania dla przemysłu drzewnego w krajach UE.
  • Silvia Melegari - European Organization of the Sawmill Industry: Chiński import drewna okrągłego z krajów UE zagraża istnieniu tartaków we Francji, Belgii i Niemczech. Możliwości jego ograniczenia na przykładzie rozwiązań zastosowanych w Chorwacji.

Blok tematyczny II. Nowe rynki drewna

  • Hamidah Abdullah - Malaysian Timber Council: Malezyjscy producenci wyrobów z drewna mogą stworzyć nowe i duże rynki zbytu dla polskich tartaków.
  • Małgorzata Panek-Kasińska - MK Business Link: Nowych rynków zbytu dla polskich produktów z drewna należy szukać w Azji. Omówienie możliwości handlu drewnem z Indiami i Pakistanem.

Blok tematyczny III. Odmienne metody klasyfikacji tarcicy w krajach eksportujących ją do Polski

  • Svenskt Trätekniskt Forum: Przedstawienie oferty współpracy szwedzkich tartaków oraz omówienie skandynawskich zasad klasyfikacji tarcicy iglastej. Czym jest „Blue Book”?
  • Neil Summers - American Hardwood Council: Amerykańskie zasady klasyfikacji tarcicy liściastej.

Podsumowanie spotkania i dyskusja

Dzień I konferencji zakończymy wspólnym lunchem ok. godz. 16.00


Dzień II. 12. września 2017r.

Godzina 9.00. Miejsce: Międzynarodowa Wystawa Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMA - Pawilon Promocji Drewna w Hali nr 3.

Na powierzchni pod zarządem PIGPD zorganizowane zostaną spotkania uczestników KOOPDREW-u w układzie B2B. Każdy z nich otrzyma wcześniej kartę wstępu na Wystawę. Do ich dyspozycji będą miejsca do rozmów, catering, pomoc w tłumaczeniach. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wcześniejszego zgłoszenia chęci rozmów z konkretną firmą lub swej oferty bądź zapytania, które zostaną rozesłane wszystkim pozostałym. Pracownicy PIGPD będą spotkania koordynować i wskazywać partnerów do rozmów.

Formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo TUTAJ! http://www.e-handeldrewnem.pl/uploads/custom_file/custom_file/688/KOOPDREW-2017-komplet-zgloszenia.doc

Do zobaczenia w Poznaniu !

Miejsce spotkania
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań, ul. Głogowska 14 www.mtp.pl,
GŁÓWNY HOL WEJŚCIOWY - SALA ZIELONA
wejście od strony Dworca Centralnego

Kontakt do organizatorów
Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
tel. 61 668 90 41 e-mail: biuro@przemysldrzewny.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz