/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER I CELULOZA

Chińczycy przejmują szwedzkiego producenta papieru

Autor: oprac. red
Źródło: Nordic Paper
Data: 2017-07-22


Szwedzki producent papieru zostanie przejęty przez chińskiego konkurenta.

Zakład celulozowo-papierniczy w Säffle (Szwecja) należący do Nordic PaperZakład celulozowo-papierniczy w Säffle (Szwecja) należący do Nordic PaperFot. Nordic Paper

Działająca na rynku papierniczym chińska spółka Anhui Shanying Paper Industry Co. LTD zawarła umowę zakupu 100% akcji szwedzkiego producenta papieru Nordic Paper Holding AB. Sprzedającymi są fundusz Special Situation Venture Partner lll oraz spółka Petek GmbH.

Nordic Paper jest jednym z wiodących szwedzkich producentów specjalizujących się w wytwarzaniu papieru typu kraft (opakowaniowy) i papieru pergaminowego. Firma posiada trzy fabryki w Szwecji i jedną w Norwegii. Zgodnie z komunikatem prasowym Nordic Paper pozostanie niezależną europejską firmą celulozowo-papierniczą i obecnie nie są planowane zmiany w zakresie prowadzonej przez nią działalności gospodarczej.

Nowy właściciel, Anhui Shanying Paper, jest częścią grupy Taison. Od 2001r. firma jest notowana na Szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie jej podstawowym przedmiotem działalności jest handel włóknami z recyklingu, produkcja papieru pakowego, opakowań, projektowanie, drukowanie i logistyka. Anhui Shanying Paper poinformował wcześniej o zamiarze rozszerzenia i zróżnicowania działalności zarówno pod względem portfolio produktów, jak i geografii.

Formalnie transakcja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez właściwe urzędy w Chinach oraz przez zgromadzenie akcjonariuszy Anhui Shanying Paper.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz