/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W OGRODZIE

Stelmet rozpoczyna sprzedaż w USA

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2017-07-20


Grupa Stelmet dostarczyła pierwszą partię produktów do Stanów Zjednoczonych. Kalifornia ma być przyczółkiem, od którego spółka zamierza rozpocząć dystrybucję i sprzedaż produktów do sieci sklepów z wyposażeniem ogrodów.

Stelmet rozpoczyna sprzedaż w USAStelmet rozpoczyna sprzedaż w USAFot. Stelmet

-Wejście na rynek drewnianej architektury ogrodowej w Stanach Zjednoczonych to nasz kolejny krok prowadzący do zwiększenia sprzedaży Grupy. Zawarta umowa to efekt naszych wielomiesięcznych przygotowań. Lokalnemu partnerowi zleciliśmy m.in. badanie rynku mające na celu określenie, które z naszych produktów spotkają się z zainteresowaniem potencjalnych klientów, oraz zbudowanie sieci dystrybucji. To ogromny, zamożny rynek, wielkością porównywalny do całej Europy, na którym dotychczas nie oferowano produktów o takiej jakości i wzornictwie, jakich dostarcza Stelmet. Nasza stylistyka została dobrze przyjęta, szczególnym uznaniem cieszą się wyroby barwione – mówi Stanisław Bieńkowski, Prezes Zarządu Stelmet.

Produkty na rynek amerykański będą wytwarzane w zakładzie MrGarden w Grudziądzu, uruchomionym jesienią 2016r. Pierwsza partia towaru trafiła do Kalifornii drogą morską przez Kanał Panamski, druga przez port Houston, a dalej koleją. Dostawy te były również testem dla transportu kontenerowego produktów Grupy przez ocean. Ładunek dotarł bez żadnych uszkodzeń.

-Mamy najnowocześniejszy zakład w Europie i widzimy wyraźną przewagę technologiczną Stelmetu nad lokalnymi producentami drewnianej architektury ogrodowej w Stanach. Lokalne firmy bazują głównie na drewnie sekwoi. Są to przeważnie małe zakłady realizujące niewielkie zlecenia. Analiza rynku produkcyjnego wykazała brak firm, które byłyby zdolne zaopatrywać sieci sklepów DIY („zrób to sam”) w skali porównywalnej do naszej aktywności w Europie. Zauważalni są dostawcy z innych krajów, jednak ich produkty zdecydowanie odbiegają jakością od naszych. Obecne działania są dla nas testem możliwości pozyskania odbiorców za oceanem i będziemy nad tym pracować w kolejnych miesiącach. Jeśli ten test przebiegnie pomyślnie, jesteśmy gotowi by rozpocząć dostawy – dodaje Stanisław Bieńkowski.

Jak informują przedstawiciele Stelmetu, zaprezentowany przez firmą asortyment architektury ogrodowej w postaci: donic, kwietników, płotów, pergoli, pawilonów spotkał się z dużym zainteresowaniem. Oferowane wyroby są wytwarzane z drewna sosnowego i świerkowego pochodzącego z polskich lasów.

Produkty Stelmetu oferowane na rynek amerykański będą prezentowane również podczas sierpniowych targów branżowych organizowanych w Las Vegas.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz