/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Trwa rozbudowa fabryki sia Abrasives w Goleniowie

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa Bosch
Data: 2017-07-10


Zgodnie z planem postępują prace związane z rozbudową zakładu produkcji materiałów ściernych sia Abrasives w Goleniowie Termin oddania obiektu wyznaczono na 31. października 2017r.

Trwa rozbudowa fabryki sia Abrasives w GoleniowieTrwa rozbudowa fabryki sia Abrasives w GoleniowieFot. Bosch

Należąca do Grupy Bosch spółka sia Abrasives Polska prowadzi rozbudowę zakładu produkcji materiałów ściernych w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w styczniu br. Prace postępują zgodnie z planem. Część budynków (hala wysyłki, hala magazynowa i hala produkcyjna) będzie gotowa do końca lipca, a oddanie całości do użytkowania jest zaplanowane w ostatnich dniach października br.

–Dzięki rozbudowie zakładu w Goleniowie sia Abrasives ugruntowuje swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów szlifowania na świecie, a zwłaszcza na rosnącym rynku Europy Wschodniej. Jest to też bardzo pozytywna informacja dla Goleniowa i całego regionu oraz dla pracowników i ich rodzin – rozbudowa fabryki i rozszerzenie działalności spółki oznacza wiele możliwości rozwoju a także nowe miejsca pracy - powiedział Dawid Nowakowski, członek Zarządu i Dyrektor fabryki sia Abrasives Polska.

Rozbudowa zakładu sia Abrasives w Goleniowie, prowadzona przez firmę Strabag, polega na wybudowaniu nowej części konfekcyjno-produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania oraz obiektów towarzyszących, m.in. budynku biurowo-socjalnego. Projekt obejmuje również wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz wewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i przeciwpożarowej. Łączna kubatura nowych budynków wyniesie 260.343 m3, a całkowita powierzchnia 24.522 m2.

sia Abrasives z siedzibą we Frauenfeld w Szwajcarii, jest jednym z trzech największych na świecie producentów nasypowych materiałów ściernych i systemów szlifowania. Polski oddział firmy znajduje się w Goleniowie k/ Szczecina i zajmuje się przetwarzaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Do nowej, budowanej obecnie fabryki w Goleniowie, spółka planuje przenieść przetwarzanie i konfekcjonowanie systemów szlifowania oraz magazynowanie materiałów bazowych obecnie zlokalizowane w Szwajcarii. Aktualnie w Polsce spółka zatrudnia 132 osoby (stan na 31.12.2016), natomiast w perspektywie kolejnych lat spółka planuje znacznie zwiększyć stan zatrudnienia.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz