/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Paged chce opuścić giełdę

Mespila Investments

Autor: oprac. red
Źródło: Mespila Investments
Data: 2017-07-10


Cypryjska spółka Mespila Investments Limited ogłosiła wezwanie na akcje Paged S.A. Wzywający wraz z podmiotami zależnymi posiada łącznie 64,9% akcji spółki. Teraz chce skupić pozostałe akcje Pagedu i wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych.

Schemat organizacyjny Grupy Kapitałowej Paged SASchemat organizacyjny Grupy Kapitałowej Paged SAFot. Paged

Grupa Paged to holding przemysłowo-inwestycyjny o niemal 85-letniej tradycji, zajmujący się przemysłem drzewnym (segment sklejkowy, meblowy i handlowy), usługami transportowo-technologicznymi, zagospodarowaniem nieruchomości i działalnością inwestycyjną. Spółka dominująca Grupy, Paged S.A. z siedzibą w Warszawie, jest od 1996r. notowana na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Proponowana cena za jedną akcję Paged SA to 57,63 zł, co oznacza premię w wysokości 3,2% w porównaniu do średniej arytmetycznej ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania. Celem transakcji jest osiągnięcie przez wzywającego 100% własności spółki Paged SA w celu wycofania całej spółki z rynku publicznego i umożliwienia jej dalszego rozwoju na rynku prywatnym. Podmiotem nabywającym akcje będzie Mespila BIS SA z siedzibą w Warszawie, spółka zależna od Mespila Investments Ltd. i w chwili obecnej posiada 42,4% akcji Pagedu.

-Inwestorzy giełdowi niechętnie inwestują w spółki o rozbudowanej strukturze, które prowadzą bardzo zdywersyfikowaną działalność, oraz nie posiadają aktywnej polityki dywidendowej, a taką firmą jest Paged S.A. Obecność spółki na rynku publicznym i związane z nią obowiązki sprawozdawcze generują także znaczne koszty, które nie są rekompensowane przez korzyści wynikające z bycia notowanym na GPW. Dlatego dalsza obecność spółki Paged na rynku publicznym nie przyniesie korzyści ani inwestorom ani Grupie, ograniczając jej dalszy rozwój - powiedział Mirosław Stachowicz, Członek Rady Nadzorczej Paged S.A. reprezentujący Mespila Investments Ltd.

8,16% akcji Paged SA wartych po cenie wezwania blisko 73 mln zł posiada Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. Lasy Państwowe posiadają w radzie nadzorczej spółki swojego przedstawiciela.

Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 27. lipca i potrwają do 25. sierpnia 2017 włącznie. Zaproponowana w wezwaniu cena akcji Paged S.A. zdaniem wzywającego odzwierciedla godziwą wycenę spółki oraz uwzględnia zarówno jej obecną kondycję, jak i warunki rynkowe. Cena odpowiada też wymaganym ustawowo poziomom w odniesieniu do średniego kursu akcji z trzech i sześciu miesięcy. Oferowana cena jest jednakowa dla wszystkich akcjonariuszy. Wszyscy akcjonariusze, którzy odpowiedzą w wezwaniu otrzymają za swoje akcje należność w gotówce.

Warunkiem dojścia transakcji do skutku jest zebranie zapisów na sprzedaż akcji, które dadzą Maspila Investments 90% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu, co pozwoli na rozpoczęcie procesu przymusowego wykupu akcji należących do pozostałych akcjonariuszy Paged SA.

Mespila Investments Ltd. to zarejestrowany na Cyprze holding inwestycyjny kontrolowany przez rodzinę Mzyk. Spółka Mespila BIS S.A. to podmiot zarejestrowany w Warszawie, który powstał po połączeniu spółek zależnych od Mespila Investments Ltd.: CI Consulting Sp. z o.o. Delta S.K.A., Yellema Holdings Limited Delta S.K.A., Fresita Sp. z o.o. S.K.A., Ksati Investments Sp. z o.o. Delta S.K.A., Polski Instytut Inwestycyjny Sp. z o.o.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz