/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Warszawski Wydział Technologii Drewna wstrzymał rekrutację na studia zaoczne

Autor: dja
Źródło: Wydział Technologii Drewna SGGW
Data: 2017-06-29


Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie w nadchodzącym roku akademickim nie uruchomi studiów niestacjonarnych w roku akademickim 2017/2018. Prowadzone są działania w celu przywrócenia naboru w roku następnym.

Warszawski Wydział Technologii Drewna wstrzymał rekrutację na studia zaoczneWarszawski Wydział Technologii Drewna wstrzymał rekrutację na studia zaoczneFot. WTD SGGW

Decyzja o wstrzymaniu naboru na studia w trybie zaocznym związana jest z reformą szkolnictwa wyższego przeprowadzaną przez  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W szczególności, dotyczy to wprowadzenia algorytmu, za pomocą którego ustalana jest ilość studentów przypadających na jednego nauczyciela akademickiego. Z ilością studentów związane są środki finansowe przekazywane na działalność uczelni. Jak informowało wcześniej ministerstwo nauki, do tej porty uczelniom opłacało się przyjmować jak największą liczbę studentów. Po reformie na jednego pracownika naukowego będzie przypadać ma 11-13 studentów.

-Niedopełnienie tego wymogu skutkuje obniżeniem dotacji na działalność Wydziału. Aby spełnić ministerialne wymagania podjęta została decyzja o zawieszeniu na rok studiów niestacjonarnych - wyjaśnia dr inż. Izabela Niziałek - Koordynator ds. Promocji wydziału.

Zawieszenie naboru wzburzyło część osób, które planowały podjecie studiów na warszawskim wydziale. -Jest nam przykro, że zawiedliśmy chętnych do studiowania w trybie niestacjonarnym. Niestety ostateczną wiedzę na temat nowych zasad otrzymaliśmy dwa miesiące temu, a radykalne decyzje dotyczące ilości przyjmowanych studentów dotyczą wszystkich wydziałów naszej uczelni - mówi Niziałek.

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie podjął już kroki naprawcze mające na celu spełnienie nowych wymagań na rok przyszły. -Aktualnie prowadzone są konkursy na zatrudnienie dodatkowych nauczycieli akademickich. Staramy się też pokazać jak ważny dla przemysłu jest nasz Wydział - aktualnie jesteśmy na 3. miejscu wśród 13 wydziałów SGGW pod względem rozwoju naukowego i współpracy z przemysłem. Zmniejszymy też liczbę tak zwanych "studentów przepływowych", czyli studentów z innych wydziałów obsługiwanych przez jedną z naszych katedr. To również wpłynie na poprawę wskaźników naszego Wydziału - informuje Izabela Niziałek.

 

Aktualizacja 30.06.2017r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz