/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Regały wysięgnikowe do handlu drewnem

MIMI Plus: pełne wykorzystanie wysokości hali

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-06-22


Przedsiębiorstwo MIMI Plus, jeden z ważniejszych dostawców materiałów drewnianych i okuć metalowych dla branży meblowej i stolarzy na rynku słowackim, wyposażyło swój magazyn w systemy regałowe marki OHRA. Dzięki stabilnej konstrukcji regałów z walcowanych na gorąco profili stalowych można było całkowicie wykorzystać wysokość hali magazynowej i stworzyć w istniejącym pomieszczeniu możliwie największą liczbę miejsc do składowania.

Fot. OHRA

Mieszcząca się w Zlatych Moravcach spółka MIMI Plus zaopatruje swoich klientów z przemysłu meblowego i stolarzy w materiały drewniane, okucia i akcesoria. Do składowania szerokiej palety produktów przedsiębiorstwo wybudowało w roku 2005 nową halę. Od tego czasu składowane są tam między innymi płyty MDF, OSB, płyty wiórowe i blaty robocze oraz różne listwy. Dotychczas magazyn był wyposażony w system regałów, który ze względu na wymagane duże obciążenia pozwalał na wykorzystanie jedynie niewielkiej wysokości magazynu. Różne towary były układane na sobie, co znacznie utrudniało dostęp do poszczególnych artykułów. 

Słowackie przedsiębiorstwo zdecydowało się dlatego na wyposażenie magazynu w systemy regałowe marki OHRA: producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w konstrukcji systemów regałowych i jest europejski liderem w produkcji regałów wysięgnikowych. Istotnym powodem decyzji było wykorzystanie do konstrukcji wszystkich elementów nośnych regałów OHRA pełnościennej stali walcowanej na gorąco. Umożliwia to wykorzystanie dużych wysokości magazynu przy zachowaniu wysokiej nośności. Półki regałów paletowych są przy tym wykonane z profili IPE z przyspawanymi skrzydełkami do zawieszania, które są znacznie węższe niż w przypadku typowych regałów. Podsumowując regały wysięgnikowe i paletowe w magazynie MIMI Plus pozwoliły na znacznie lepsze wykorzystanie powierzchni niż poprzedni system.

Regały charakteryzują się przy tym dowolnością ustawień. Wysokości półek regałów wysięgnikowych i paletowych można dostosować z dokładnością do 100 milimetrów, tak więc regał można dostosować łatwo do wymiarów różnych towarów. Przy regałach konsolowych poszczególne ramiona są dowolnie zawieszane bez konieczności ich przykręcania. W ten sposób można dostosować regały wysięgnikowe szybko i bez narzędzi do zmieniających się wymiarów składowanych artykułów. Magazynowane materiały są przy tym chronione przed uszkodzeniami.

Dzięki nowemu systemowi regałowemu MIMI Plus uzyskało wysokość składowania 6,5 metra, zwiększając tym samym znacznie powierzchnie magazynową. Łatwe przestawianie regałów pozwala przy tym na dowolne dostosowanie do konkretnych składowanych artykułów. Dostęp do towarów jest teraz znacznie szybszy i łatwiejszy.

O firmie MIMI Plus:

Spółka MIMI Plus s.r.o. została założona w roku 1993. Siędzibą przedsiębiorstwa są Zlaté Moravce w Środkowej Słowacji. Tutaj przedsiębiorcy z branży przemysłu meblowego, stolarze dostaną takie materiały z drewna jak listwy i płyty, drzwi wewnętrzne, okucia itd. Firma MIMI Plus jest wyłącznym przedstawicielem produktów Kastamonu Romania w Zachodniej Słowacji.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: cataldi@ohra.de

Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz