/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Antiblu - Środek przeciw siniźnie otrzymał aprobatę EPAL

Lonza

Autor:
Źródło: Lonza
Data: 2017-06-14


ANTIBLU Select 3787, najnowszy, nie zawierający boru preparat ochrony świeżo przetartego drewna przed sinizną i pleśnią produkowany przez firmę Lonza, otrzymał aprobatę EPAL do zabezpieczania drewnianych palet i ich elementów.

Antiblue - Środek przeciw siniźnie otrzymał aprobatę EPALAntiblue - Środek przeciw siniźnie otrzymał aprobatę EPALFot. Lonza

ANTIBLU Select 3787 jest pierwszym preparatem do ochrony drewna przed sinizną, który uzyskał zatwierdzenie zgodne z unijnym Rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych (BPR - EU 528/2012). Innowacyjny, dwuskładnikowy preparat, łatwo miesza się z wodą, tworząc stabilny, gotowy do użycia roztwór gotowy do użycia roztwór do stosowania w kontrolowanym procesie zanurzania drewna.

Na początku tego roku preparat otrzymał pełną aprobatę do stosowania w celu zabezpieczania drewnianych palet i ich elementów konstrukcyjnych wydaną przez European Pallet Association EPAL, organizację skupiającą ponad 1500 europejskich firm produkujących i naprawiających palety transportowe.

-Cieszymy się, że nasz najnowszy, zaawansowany produkt Antiblu uzyskał uznanie i został zatwierdzony przez EPAL. Preparat został w pełni przetestowany w wielu międzynarodowych badaniach terenowych, w różnych warunkach klimatycznych i na różnych gatunkach drewna. Przyczynia się do zachowania wyglądu i wartości pozyskanego drewna - mówi Julie Hargreaves, product support manager firmy Lonza.

ANTIBLU Select 3787 jest niekorozyjnym, bezwonnym preparatem, który nie wpływa naturalny wygląd i kolor drewna. Niezawierający boru, dwuskładnikowy system zapewnia elastyczność pod względem różnych wymogów dotyczących rynku czy gatunków drewna dając bardzo oszczędną, krótkotrwałą ochronę przed sinizną i pleśniami podczas sezonowania, transportu czy magazynowania świeżo pozyskanego czy przetartego drewna.

Nanoszenie preparatu na drewno można realizować przez zanurzanie (kąpiel), natrysk, bądź polewanie w linii.

ANTIBLU Select 3787 spełnia najbardziej rygorystyczne międzynarodowe przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, a zabezpieczone nim drewno jest akceptowane na wielu miedzynarodowych rynkach.

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ PROSIMY O KONTAKT Z LOKALNYM PRZEDSTAWICIELEM FIRMY LONZA:

Rafał Zmuda

tel. +48 502 625 130
email: rafal.zmuda@lonza.com

Paweł Jabłoński

tel. +48 500 283 445
email: pawel.jablonski@lonza.com

Używaj impregnatów do drewna bezpiecznie. Zawsze przed użyciem czytaj etykietę oraz informację o produkcie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA