/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 5,1 mln zł z obligacji

Autor: oprac. pks
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-06-12


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA z sukcesem zakończyła publiczną ofertę obligacji. Spółka przydzieliła 5 126 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 5,126 mln zł. Emisja obligacji serii K zaspokoi główne potrzeby kapitałowe wykazywane przez spółkę.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 5,1 mln zł z obligacjiFabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 5,1 mln zł z obligacjiFot. FKD

FKD oferowała 2-letnie obligacje serii K, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,2% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest hipoteka na nieruchomości spółki, cesja z kontraktów, oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Wyemitowane obligacje będą wprowadzane na publiczny rynek Catalyst.

-Cieszymy się z dużego zainteresowania inwestorów indywidualnych naszą ofertą. Niestety w przypadku inwestorów instytucjonalnych proces decyzyjny trwa znacznie dłużej i nie udało im się podjąć decyzji w trakcie trwania zapisów w publicznej emisji obligacji. Prowadzimy z nimi rozmowy, które rozstrzygną o ewentualnej emisji obligacji skierowanej tylko do nich – skomentował Waldemar Zieliński, prezes Fabryki Konstrukcji Drewnianej S.A.

Jak poinformował zarząd FKD, obecnie prowadzone są rozmowy z inwestorami instytucjonalnymi i nie wyklucza się kolejnej emisji obligacji kierowanej tylko do tej grupy inwestorów.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności emitenta, w szczególności na zaspokojenie potrzeb w obszarze kapitału pracującego, które wynikają ze skokowego wzrostu skali działalności spółki oraz ambitnych planów ekspansji w kolejnych latach.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych od 2016 r. jest jedynym podmiotem w Polsce prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie spółka bierze udział w oferowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA.

Od początku roku spółka pozyskała ponad 4 mln zł kapitału w ramach dwóch prywatnych emisji akcji. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt podmiotów, w tym 2 instytucje finansowe.

-Pozyskane w ostatnim czasie finansowanie pozwoli nam ze spokojem wejść w kolejne procesy inwestycyjne. Szeroko rozumiany rynek budownictwa drogowego w naszym kraju coraz bardziej się rozkręca - w ostatnich miesiącach GDDKiA znacząco zwiększyła swoją aktywność w obszarze przetargów na nowe odcinki tras szybkiego ruchu. Spodziewamy się, że w kolejnych miesiącach będziemy mogli poinformować inwestorów o zdobyciu nowych kontraktów, które zasilą nasz backlog na lata 2018-19”. Planujemy również starać się o finansowanie działalności kredytami bankowymi - dodał Waldemar Zieliński.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz