/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Meblarstwo

CBA prowadzi śledztwo w sprawie dotowanych inwestycji fabryk mebli

CBA

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: CBA
Data: 2017-06-02


Centralne Biuro Antykorupcyjne w Gdańsku pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej prowadzi śledztwo w sprawie dwóch inwestycji i rozliczeń wielomilionowego dofinansowania przyznanego dwóm producentom mebli tapicerowanych przez PARP.

Hala produkcyjna na terenie Zakładu Karnego w KrzywańcuHala produkcyjna na terenie Zakładu Karnego w KrzywańcuFot. Adrian Matuszkiewicz / Służba Więzienna

Sprawa dotyczy m.in. nieprawidłowości przy dwóch inwestycjach realizowanych w programie "Praca dla Więźniów", które otrzymały dotacje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, zarządzanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsięborczości. 

Według informacji portalu Drewno.pl postępowanie dotyczy budowy fabryki mebli przy Zakładzie Karnym w Czarnem realizowanej przez spółkę Meble Negro (wartość dotacji 27,120 mln zł) oraz fabryki mebli należącej do spółki Woodcraft wybudowanej przy Zakładzie Karnym w Krzywańcu (wartość dotacji 20,587 mln zł). Według nieoficjalnych ustaleń radia RMF FM, inwestorzy zawyżali kosztorysy na zakup maszyn i prac budowlanych na które otrzymali dotacje.

W wyniku podjętych działań kontrolnych, PARP zakwestionowała niektóre wydatki i ze względu na stwierdzone nieprawidłowości, odmówiła wypłaty części dofinansowania. Śledztwo w tej sprawie trwa od połowy ubiegłego roku. W trakcie działań funkcjonariusze CBA z Delegatur w Szczecinie, Białegostoku, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska zabezpieczają dokumenty w ponad 50 lokalizacjach m.in. w firmach, które uzyskały dofinansowanie oraz innych podmiotach gospodarczych, a także w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, Zakładzie Karnym w Czarnem oraz Centralnym Zarządzie Służby Więziennictwa w Warszawie. 

"Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy i dynamikę kontynuowanych działań procesowych, na tym etapie Prokuratura nie może informować o zakresie i konkretnych powodach zlecenia przeszukań. Ich celem jest zabezpieczenie dokumentacji. Ustalenia śledztwa obejmują kilkadziesiąt osób, które w różny sposób i na różnym etapie uczestniczyły w realizacji przedmiotowych kontraktów" - poinformowała Prokuratura Regionalna w Gdańsku


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

nareszcie

Ktoś zabrał się za to złodziejstwo .

Adam [406]Odpowiedz na ten komentarz2017-06-03 06:11:34

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA