DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lamparkiet z Budgoru

Autor:
Źródło: Budgor
Data: 2003-12-13


Przedsiębiorstwo BUDGOR PARKIETY Sp. z o.o. powstało w 1993r. Od tego czasu celem firmy jest produkcja najwyższej jakości podłóg z drewna. Aby móc go zrealizować, firma zainwestowała w nowoczesny park maszynowy oraz najwyższej jakości suszarnie.

Produkty spółki zostały docenione w krajach Unii Europejskiej miedzy innymi we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji czy Belgii. Eksport stanowi ok. 95 % ogólnej sprzedaży.

Głównymi produktami, jakie wyrabiane są w zakładzie produkcyjnym to parkiet klasyczny, parkiet przemysłowy oraz lamparkiet. I właśnie temu produktowi ze względu na jego coraz większą popularność poświęcimy więcej uwagi w dalszej części artykułu.

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów każdego domu wpływających na jego klimat, prestiż, poczucie solidności, funkcjonalność jest wybór odpowiedniej podłogi. Możemy ten efekt uzyskać przede wszystkim dzięki litej podłodze drewnianej.

Zasadniczą wadą podłóg drewnianych jest ich stosunkowo wysoka cena. Produktem, który pozwolił przełamać te barierę jest lamparkiet. Ze względu na swoje wymiary umożliwia dostarczenia najwyższej klasy podłóg za rozsądną cenę ze względu na zmniejszenie zużycia naturalnego surowca jakim jest drewno.

Dzięki swojej grubości jest on o wiele tańszy od parkietu tradycyjnego. średnio 1 m2 lamparkietu odpowiada ok. 60% ceny parkietu tradycyjnego o grubości 22 mm nie tracąc zarazem na wytrzymałości i walorach estetycznych. Dodatkową zaletą przy układaniu lamparkietu jest brak różnicy poziomów przy łączeniu z terakotą. Metoda klejenia jest identyczna jak przy tradycyjnym parkiecie.

W ofercie Budgoru, ze względu na jego wytrzymałość oraz najlepsze przystosowanie do naszych krajowych warunków atmosferycznych, dostępny jest lamparkiet dębowy w czterech klasach jakości: Exlusive, Natur, ST, Rustic, co pozwola na dobór rodzaju i kolorystyki podłogi zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Klasa Exlusive, Natur i Standard idealnie pasuje do pomieszczeń o nowoczesnej stylistyce nadając im niepowtarzalny wygląd oraz jeszcze większy prestiż. Dla osób ceniących tradycje oraz pragnących, aby podłoga charakteryzowała się jak najciekawszym "filmem" polecana jest klasa Rustic.

Lamparkiet produkowany jest w dwóch wymiarach: 300x60x10 mm (dł. x szer. x gr.) do pomieszczeń o większej kubaturze oraz 250x50x10 mm przeznaczony głównie do przedpokoi oraz mniejszych pomieszczeń.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz