/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Elastyczne regały wysięgnikowe do handlu drewnem

Ratheau: utrzymanie wartości i większa powierzchnia magazynowa

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-05-31


Jako niezależne przedsiębiorstwo handlu drewnem w aglomeracji paryskiej, firma Ratheau SAS magazynuje drewno budowlane, belki i forniry na regałach wysięgnikowych marki OHRA. Dzięki elastycznej konstrukcji taki system regałowy umożliwia nie tylko dobre wykorzystanie powierzchni magazynowej, ale gwarantuje przede wszystkim również wysoki stopień jej wykorzystania.

Fot. OHRA

Ratheau jest jedną z najbardziej znaczących firm handlujących produktami i surowcami drewnianymi, wykorzystywanymi w szczególności dla branży budowlanej i rzemiosła w regionie Ile-de-France oraz w Normandii. 180 pracowników w 12 oddziałach wypracowało w roku 2016 obrót w wysokości 43,5 milionów EURO. W zakładzie w Ozoir La Ferrière powierzchnia magazynowa została znacząco zwiększona dzięki nabyciu drugiego magazynu. Miejsce to było potrzebne na surowe drewno ze Skandynawii, na panele o długości do 6 metrów, dźwigary o profilu L o długości do 13,5 metrów, fornirowane drewno warstwowe oraz na inne drewniane artykuły budowlane.

Ta francuska firma zdecydowała się w ostatnich latach na wyposażenie swoich magazynów w Ozoir-la-Ferrière w regały wysięgnikowe firmy Ohra. Producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w konstruowaniu regałów wysięgnikowych do handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. OHRA jest europejskim liderem w produkcji regałów wysięgnikowych.

Firma Ratheau stawia już od roku 2008 na systemy regałowe niemieckiego przedsiębiorstwa przekonana o jakości i trwałości ich konstrukcji. Bowiem wszelkie elementy nośne regałów wysięgnikowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Dzięki temu profile poddają się elastycznie na przykład przy uderzeniu przez wózek widłowy i zachowują swoje własności statyczne. Stabilna konstrukcja instalacji OHRA pozwala na składowanie na dużych wysokościach ciężkich elementów i tym samym gwarantują optymalne wykorzystanie powierzchni.

Do tego konstrukcja regałów wysięgnikowych OHRA minimalizuje ryzyko uszkodzeń: poszczególne ramiona wysięgnikowe są bowiem zawieszane poziomo na wspornikach i nie są one przykręcane lub zgrzewane. Dzięki temu zawieszone ramię pozostaje elastyczne i może odchylić się w razie uderzenia. W ten sposób unika się uszkodzeń regału jak również składowanych na nim towarów.

Reasumując firma Ratheau osiągnęła dzięki wykorzystaniu regałów wysięgnikowych OHRA optymalne wykorzystanie swojej powierzchni magazynowej oraz zadbała o trwałe zwiększenie wartości swojej inwestycji.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152
email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz