/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico uruchomiło drugą linię produkcyjną LVL w Czarnej Wodzie

Steico

Autor: oprac.red
Źródło: Steico
Data: 2017-05-29


28. maja w fabryce Steico w Czarnej Wodzie zlokalizowanej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie drugiej linii produkcyjnej LVL.

Steico uruchomiło druga linię produkcyjną LVL w Czarnej WodzieSteico uruchomiło druga linię produkcyjną LVL w Czarnej WodzieFot. Steico

Zakład produkcyjny Steico LVL w Czarnej Wodzie otwarto w 2015r. Była to pierwsza w Polsce i trzecia w Europie fabryka tego nowatorskiego materiału konstrukcyjnego, na który popyt na świecie wciąż przewyższa podaż. LVL - Laminated Veneer Lumber - ze względu na doskonałe parametry techniczne wynikające ze sposobu skrawania i łączenia fornirów jest idealnym budulcem zastępującym cegłę czy beton.

Budowa nowej hali i wyposażenie jej w linię produkcyjną to drugi etap rozwoju fabryki Steico LVL w Polsce. Nowa hala produkcyjna powstała na powierzchni 20.000 m2. Jej wyposażenie stanowi linia technologiczna do wytwarzania płyt LVL oraz linia do produkcji elementów konstrukcyjnych z drewna o dużych przekrojach, przeznaczonych do wznoszenia tzw. budynków plus energetycznych w technologii szkieletowej i mieszanej.

Całkowity koszt budowy fabryki LVL obejmujący obie linie produkcyjne wyniósł 100 mln euro.

Firma Steico wywodzi się z Bawarii i jest spółką notowaną na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych. Jej główna siedziba mieści sie w Monachium. W 2016 roku obroty ze sprzedaży spółki wzrosły do 208 mln euro. Od 1998r. część produkcji realizowana jest w Polsce. Obecnie Steico posiada w naszym kraju dwie fabryki: w Czarnkowie i Czarnej Wodzie, w których łącznie zatrudnia ponad 1000 osób. W Czarnej Wodzie pracuje 530 osób, z czego 200 znalazło zatrudnienie w związku z produkcją LVL.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz