/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer rozważa skup własnych akcji

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2017-05-26


Pfleiderer Group rozważa rozpoczęcie programu skupu akcji własnych o wartości do 390 mln zł. Projekt uchwały upoważniającej zarząd spółki do przeprowadzenia skupu akcji własnych znalazł się w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na 21. czerwca 2017r.

Kurs akcji Pfleiderer w ostatnich pięciu latachKurs akcji Pfleiderer w ostatnich pięciu latachFot. GPW

Zgodnie z warunkami określonymi w podjętej przez zarząd i zatwierdzonej przez radę nadzorczą uchwale, Pfleiderer Group może nabyć do 6.470.100 w pełni pokrytych akcji zwykłych na okaziciela, stanowiących nie więcej niż 10% kapitału zakładowego spółki. Cena akcji nabywanych w ramach skupu akcji własnych ma być nie niższa niż 0,33 zł i nie przekraczać 60 zł za jedną akcję. Po zatwierdzenie uchwały przez akcjonariuszy, upoważnienie zarządu do nabycia akcji obowiązywać będzie do dnia 30. czerwca 2018r.

-W ocenie zarządu wartość fundamentalna Pfleiderer Group, wypracowywane wyniki i obecna cena akcji spółki sprawiają, że to dobry moment na przeprowadzenie skupu akcji własnych. Program to dodatkowa forma dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami i na ten cel chcemy przeznaczyć do 390 mln zł. Bardzo dobra sytuacja płynnościowa pozwoli nam na sfinansowanie programu z własnych środków - wyjaśnia Richard Mayer, Członek Zarządu, CFO, Pfleiderer Group.

W warunkach programu określono, że nabyte akcje mogą zostać zaoferowane w ramach programu motywacyjnego, co będzie przedmiotem akceptacji przez radę nadzorczą. Akcje te mogą też zostać umorzone lub w inny sposób rozdysponowane. Wszelkie decyzje dotyczące wykorzystania akcji nabytych w ramach programu będą podlegały zatwierdzeniu przez radę nadzorczą Pfleiderera.

-Rada nadzorcza w pełni popiera program nabywania akcji własnych zaproponowany przez zarząd i przedstawiła swoją pozytywną opinię Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki. Program skupu akcji potwierdza stałe zaangażowanie Spółki w konsekwentne tworzenie wartości dla jej akcjonariuszy i jest dowodem zaufania do spółki - powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz