/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Group: Wzrost sprzedaży i zysku w I kw. 2017r.

Pfleiderer Group

Autor: oprac.red
Źródło: Pfleiderer Group
Data: 2017-05-17


Pfleiderer Group zanotował istotny wzrost wartości sprzedaży i zysku w I kwartale 2017r. Skonsolidowane przychody netto wypracowane przez spółkę w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wyniosły ponad 252 mln euro (wzrost o 17,1%), a zysk netto 10,360 mln euro wobec 4,276 mln w I kw. 2016r.

Grupa PfleidererGrupa PfleidererFot. Pfleiderer

W I kwartale 2017r. przychody Pfleiderer Group wzrosły o 17,1% wobec tego samego okresu zeszłego roku i sięgnęły 252,410 mln euro. Udział wysokomarżowych produktów z wartością dodaną w całości sprzedaży wyniósł 67%. Grupa odnotowała istotny wzrost wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach, na wzrost sprzedaży szczególny wpływ miał duży popyt ze strony branży meblowej oraz budowlanej. W pierwszych trzech miesiącach roku ceny sprzedaży w porównaniu do I kwartału 2016 były wciąż niższe, co obniżyło przychody o 10,3 mln euro. Dodatkowa marża, wygenerowana dzięki zwiększonej ilości sprzedaży pozwoliła na utrzymanie poziomu rentowności.

Wyniki finansowe Grupy Pfleiderer w I kw. 2017r.Wyniki finansowe Grupy Pfleiderer w I kw. 2017r.Fot. Pfleiderer

-W I kwartale 2017r. zanotowaliśmy istotny wzrost wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach. Dzięki inwestycjom zrealizowanym w 2016r. Wzrosły dostępne moce na naszych kluczowych liniach produkcyjnych i obecnie są one niemal w pełni wykorzystywane. W kolejnych okresach będą w dalszym ciągu wspierać naszą sprzedaż w zakresie produktów z wartością dodaną, których udział w przychodach zwiększył się do 67%. Jesteśmy na dobrej drodze by osiągnąć cele jakie założyliśmy sobie na 2017r. - powiedział Michael Wolff, Prezes Zarządu Pfleiderer Group.

Grupa zamierza wypracować dodatkowe oszczędności poprzez dalszą poprawę efektywności operacyjnej i zminimalizowanie przestojów produkcyjnych oraz ograniczeniu wąskich gardeł.

Pfleiderer Group realizuje strategiczne inwestycje
W najbliższych miesiącach firma zamierza wypracować dodatkowe oszczędności poprzez dalszą poprawę efektywności operacyjnej i zminimalizowanie przestojów produkcyjnych oraz ograniczeniu wąskich gardeł. W I kwartale 2017r. nakłady inwestycyjne Grupy wyniosły 7,5 mln euro, a inwestycje w całym 2017r. mają przekroczyć poziom 60 mln euro. Kluczowe projekty zaplanowane na ten rok to finalizacja i wdrożenie linii do szlifowania płyt w największym zakładzie w Neumarkt, realizacja inwestycji pozwalającej na wykorzystaniu do produkcji płyt drewna z recyklingu, co pozwoli na obniżenie kosztów pozyskania surowca oraz uruchomienie linii do lakierowania w Leutkirch. W 2017r. Pfleiderer Group będzie również koncertował się na intensyfikacji działań sprzedażowych i marketingowych związanych z „ONE COLLECTION”.

Struktura Grupy PfleidererStruktura Grupy PfleidererFot. Pfleiderer

Refinansowanie zadłużenia istotnie obniży koszty jego obsługi
W I kwartale 2017r. Zarząd Pfleiderer Group z sukcesem zrefinansował zadłużenie pozyskane w 2014r. Nowe warunki jego obsługi pozwolą na istotne obniżenie kosztów finansowych. 20. marca spółka poinformowała o udzieleniu Credit Suisse International, Deutsche Bank AG, London Branch, Goldman Sachs Bank USA jako Głównym Aranżerom oraz Współprowadzącym Księgę Popytu zlecenia organizacji finansowania w formie zabezpieczonych kredytów nadrzędnych w łącznej kwocie 450 mln euro. Środki udostępnione na podstawie kredytów zostaną przeznaczone na refinansowanie długu zaciągniętego w 2014r. Szacowane oszczędności wynikające z niższych kosztów obsługi zadłużenia wyniosą ok. 6,5 mln euro od 2018r. w porównaniu do 2016/2017 (pomimo wyższego o 50 mln euro kredytu terminowego B). Niższe odsetki od kredytu przyniosą oszczędności kosztowe na poziomie jednostkowym w wysokości 11,4 mln euro.

Wypłata dywidendy
Rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu dotyczący podziału zysku osiągniętego w roku obrotowym 2016 wynoszącego 207,056 mln zł. Zarząd rekomendował przeznaczenie 71,171 mln zł na wypłatę dywidendy w wysokości 1,10 zł na jedną akcję oraz przeznaczenie pozostałej części zysku na kapitał zapasowy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz