/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 4,57 mln zł z emisji akcji

Autor: oprac.red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-05-15


Fabryka Konstrukcji Drewnianych – lider w segmencie magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, pozyskał 4,57 mln zł z prywatnej subskrypcji akcji.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 4,57 mln zł z emisji akcjiFabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 4,57 mln zł z emisji akcjiFot. FKD

Udział w procesie podwyższenia kapitału zakładowego wzięło kilkudziesięciu inwestorów, w tym dwie instytucje finansowe. Spółka planuje przeznaczyć środki pozyskane w ramach emisji na przyspieszenie rozwoju prowadzonej działalności, w szczególności budowę magazynów soli na zlecenie GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Notowana na giełdowym rynku NewConnect Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA oferowała 7,612 mln akcji na okaziciela serii D oraz E w cenie 0,60 zł za akcję. Akcje były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej, w której wzięło udział kilkadziesiąt podmiotów w tym dwóch inwestorów instytucjonalnych. Doradcą przy transakcji był Polski Dom Maklerski S.A.

-Cieszy nas zainteresowanie inwestorów. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z tego, że uwierzyły w nas instytucje finansowe, które przekonały się do naszego modelu biznesowego i zainwestowały w nasz model biznesowy. Dołożymy wszelkich starań, aby realizując strategię nie zawieść ich oczekiwań - komentuje Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych SA.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone na realizację strategii spółki, która zakłada budowę około 60 nowych magazynów soli w ciągu najbliższych 3 lat na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich. W 2016 roku spółka FKD przejęła Grupę DOME - swojego największego konkurenta w tym segmencie, stając się praktycznie jedynym podmiotem na polskim rynku prowadzącym profesjonalną działalność w tym zakresie.

Dzięki emisji akcji spółka istotnie zmniejszy wartość wskaźników zadłużenia oraz poprawi sytuację bilansową. Pozwoli to w najbliższych miesiącach na refinansowanie długu na korzystniejszych warunkach oraz zmniejszenie kosztów finansowych wynikających z obsługi zadłużenia. W przewidywalnej przyszłości spółka nie planuje przeprowadzenia podwyższenia kapitału w drodze kolejnych emisji.

Przychody Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA za 2016r. wyniosły ponad 13 mln zł i były o 255% wyższe niż w roku poprzednim (3,7 mln zł). Spółka odnotowała również znaczącą poprawę zysku netto, który wyniósł prawie 1,8 mln zł w 2016 roku i był wyższy aż o 1324% niż w roku poprzednim (125 tys. zł). Spółka przewiduje wzrost wyników finansowych również w roku bieżącym. Według prognoz spółki przychody ze sprzedaży w 2017 roku mają sięgnąć prawie 24 mln zł (+85% w porównaniu z 2016r.), a zysk netto 7,3 mln zł (+310% w porównaniu z 2016r.).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz