/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Związek Leśników Polskich w RP przyznał stypendia uczniom szkół leśnych

Autor: oprac.red
Źródło: Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej
Data: 2017-05-11


Związek Leśników Polskich w RP trzeci raz z rzędu ufundował stypendia dla wyróżniających się uczniów średnich szkół leśnych. W tym roku, oprócz szkół leśnych Ministra Środowiska, do grona beneficjentów dołączyły jeszcze dwie placówki: Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie i Zespół Szkół w Tułowicach.

Jarosław Szałata wręcza dyplomy uczniom Technikum Leśnego w Rzepinie Jarosław Szałata wręcza dyplomy uczniom Technikum Leśnego w Rzepinie Fot. ZLP w RP

Warunkiem uzyskania stypendium było osiągnięcie najlepszych wyników w nauce z przedmiotów zawodowych za okres czterech lat kształcenia. Nagrody finansowe w łącznej kwocie 19.500 zł trafiły do 36 abiturientów w 13 szkołach leśnych.

-To dla nas wielka przyjemność kolejny już raz przyznać stypendia uczniom, którzy mają odwagę wybić się ponad przeciętność. Swoim zaangażowaniem i wytrwałą pracą, dążą do wyznaczonego celu i udowadniają, że nauka jest dla nich przyjemnością. Wierzę, że tak dobrze przygotowana zawodowo kadra zasili w przyszłości szeregi pracowników Lasów Państwowych. Polecam stypendystów wszystkim pracodawcom - powiedział Jarosław Szałata, Przewodniczący ZLP w RP, komentując pomysł wspierania i wyróżniania uczniów szkół leśnych.

Wyjątkowy charakter miała również uroczystość zakończenia roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju. A to za sprawą zaszczytnego wyróżnienia – Bronisław Sasin, Honorowy Przewodniczący ZLP w RP przyznał szkole Złotą Odznakę Związkową Zasłużony dla Leśników Polskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz