/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Atrakcyjne wydarzenia na targach DREMASILESIA!

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2017-05-09


Tegorocznej ekspozycji Targów Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DREMASILESIA (12-14 maja 2017, Expo Silesia, Sosnowiec), towarzyszyć będą spotkania branżowe i atrakcyjne konferencje, koordynowane przez uznane w środowisku instytucje i media.

Warto wziąć udział  w konferencji „Energia z drewna”, która odbędzie się pierwszego
i drugiego dnia targów - 12 i 13 maja 2017 r.  Organizatorami wydarzenia są Polska Izba Biomasy, redakcja czasopisma „Magazyn BIOMASA” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie innowacyjnych metod grzewczych  z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, prezentacja możliwości finansowych dla inwestorów, jak również ochrona środowiska i poruszenie aktualnej tematyki smogu.

W piątek odbędą się wykłady i prezentacje dotyczące zagospodarowania i dalszego wykorzystania odpadów drzewnych, możliwości technologiczne, rozwiązania dla przedsiębiorców, aspekty prawne i ekonomiczne dla społeczeństwa, natomiast sobota to głównie warsztaty dla zainteresowanych inwestycją  w systemy grzewcze lub technologiczne, których źródłem ciepła są pellety z trocin drzewnych lub inny rodzaj biomasy. 

Z kolei portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy przygotowują Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, działająca przez wszystkie dni trwania targów DREMASILESIA – od piątku do niedzieli, 12-14 maja 2017. Wydarzenie służyć ma promowaniu szkolenia zawodowego oraz stanowić próbę zainteresowania młodzieży kształceniem w zawodach związanych z przemysłem drzewnym.  

W ramach Strefy odbywać się będą: prezentacje wykonywania mebli z palet, warsztaty parkieciarskie i stolarskie wraz z praktycznymi pokazami najnowszych technologii, produktów i rozwiązań w parkieciarstwie, wykłady oraz panel dyskusyjny osób reprezentujących branżę („Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza”, „Trwałość posadzki z drewna”, „Podłogi bambusowe fakty i mity”), punkt konsultacji dotyczący szkoleń zawodowych, symulatory wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. 

Ciekawostką przygotowaną dla uczestników targów DremaSilesia będzie wirtualny spacer po targach. Zaprezentowane zostanie najnowsze rozwiązanie dla Wystawców
i Zwiedzających - aplikacja mobilna oparta na kodach QR, których zeskanowanie przeniesie użytkownika do internetowego profilu Wystawcy. Profile stworzone na portalu www.superexpo.com zawierać będą najważniejsze informacje o Wystawcy - dane kontaktowe, ofertę, a także opisy i fotografie produktów. Wirtualny spacer po stoisku, z zastosowaniem wysokiej jakości zdjęć panoramicznych to doskonała możliwość zaprezentowania stoiska zwiedzającym on-line oraz dotarcie z ofertą targową do szerokiego grona odbiorców. Wystawca może zaprezentować swoje stoisko tym, którzy nie mieli szansy zobaczenia go na żywo. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji maszyn i narzędzi do obróbki drewna w dniach 12-14 maja br. oraz udziału w wydarzeniach towarzyszących targom DREMASILESIA! Do zobaczenia w Sosnowcu! 

Więcej informacji na stronie internetowej www.dremasilesia.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz