/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej na Targach DremaSilesia 2017 w Sosnowcu

Drewno.pl

Autor: oprac. kaj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-05-04


Tegoroczne targi DremaSilesia odbędą się w dniach 12-14. maja. Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej to wydarzenie organizowane przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora targów.

Fot. K.Jabłońska

Jak zrobić Meble z palet?
W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu prezentować będą swoje umiejętności tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Wspomagać ich będzie w tym działaniu firma Festool producent elektronarzędzi do obróbki drewna, Parkieciarstwo Widawski Paweł oraz firma Ago-Agnieszka Kaczurba AgoHome.pl dystrybutor mineralnych farb kredowych, farb opartych na bazie oleju lnianego, olejów i wosków do konserwacji drewna.

Fot. K.Jabłońska

Warsztaty parkieciarskie
Podczas trzech dni targów DremaSilesia odbywać się będą również organizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy Warsztaty Parkieciarskie, w ramach których prezentowane będą najnowocześniejsze produkty: parkiety, deski, kleje, lakiery, oleje, woski, tarasy drewniane oraz technologie wykorzystywane w parkieciarstwie.

Warsztaty uzupełnione zostaną prezentacjami oraz praktyczne pokazy: przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie.

Fot. K.Jabłońska

Wiedza kluczem do profesjonalizmu
Portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy oraz centrum kształcenia ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają uczniów i nauczycieli szkół budowlano - drzewnych, a także osoby pragnące zmienić zawód lub poszerzyć swoje umiejętności i wykształcenie poprzez kursy zawodowe do Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej.

W drugi dzień targów DremaSilesia (sobota, 13. maja, w  godz. 11.00-12.30) w ramach Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem nauczycieli zawodu, mistrzów, wykładowców, zaproszonych gości m.in. ze Związku Rzemiosła i Wydziałów Oświaty, Izb i organizacji z branży budownictwa.

Wykład wprowadzający do dyskusji:  Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza – wygłosi Dariusz Kozera, prezes Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy

Tego samego dnia wygłoszone zostaną również wykłady: 

  • Trwałość posadzki z drewna
    dr inż. Valerjan Romanovski (sobota, 13.05 godz. 13.00-13.45)
  • Podłogi bambusowe fakty i mity
    Jacek Wesołowski (sobota, 13.05 godz. 13.45-14.30)

Zapraszamy również do punktu konsultacji, w którym otrzymać będzie można informacje dotyczące szkoleń zawodowych takich jak: "Kurs brakarzy drewna okrągłego", "Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej", "Kurs operatora harwestera i (lub) forwardera" organizowanych przez Drewno.pl i Forest CC.

W ramach Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem nauczycieli zawodu, mistrzów, wykładowców, zaproszonych gości m.in. ze Związku Rzemiosła i Wydziałów Oświaty, Izb i organizacji z branży budownictwa.

Na stoisku portalu Drewno.pl będzie można zakupić również literaturę branżową.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Czy warto zostać parkieciarzem?

Zapraszamy na targi DremaSilesia do Sosnowca (najbliższy piatek-sobota) i do nas do Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej. Znajdzie Pani tam odpowiedź na wszystkie zadane powyżej pytania. Temat "Czy warto zostać parkieciarzem" to temat przewodni tegorocznej strefy. Więcej na stronie www.drewno.pl/artykuly/10849,strefa-warsztatow-i-edukacji-zawodowej-na-targach-dremasilesia-2017-w-sosnowcu.html

Dominik Jabłoński [449]Odpowiedz na ten komentarz2017-05-11 09:34:39

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA