/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Danwood wybudował w ubiegłym roku blisko 1000 domów

Autor: oprac.red
Źródło: Danwood / Newseria
Data: 2017-04-20


Danwood SA, producent domów prefabrykowanych w technologii szkieletu drewnianego, przedstawił wyniki za 2016r. Spółka w ubiegłym roku osiągnęła 28% wzrost przychodów i wybudowała blisko 1000 domów.

Ubiegłoroczny przebój Danwood - dom prefabrykwany Point 127.4Ubiegłoroczny przebój Danwood - dom prefabrykwany Point 127.4Fot. Danwood

Danwood S.A w 2016r. wybudował 996 domów co oznacza 19% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Większa ilość zrealizowanych inwestycji to efekt dynamicznie rosnącej sprzedaży, która po wzroście o 28% sięgnęła rekordowego poziomu 665 mln zł. Łączny portfel zamówień pozyskanych przez firmę w minionym roku obejmuje 1550 domów.

Najchętniej zamawianymi domami były: półtora-kondygnacyjny dom Point 127.4 z serii Today o powierzchni użytkowej 125 m2 oraz dom z serii Family o powierzchni 134 m2.

Duży wzrost to głownie efekt rosnącej liczby zamówień z rynku niemieckiego, gdzie udział domów prefabrykowanych to ok. 20%. Spółka odnotowuje również wyższą sprzedaż w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood, liczy na to, że Wielka Brytania będzie jednym z najistotniejszych źródeł przychodów dla jego firmy. Jak tłumaczy, brytyjski rząd przy pomocy preferencyjnych kredytów już od kilku lat prowadzi program wsparcia budownictwa jednorodzinnego. Według szacunków tamtejszych władz najnowsza pula wsparcia wynosząca 1,4 mld funtów przyczyni się do powstania ok. 40 tys. nowych domów.

Spółkę cieszy również wzrost rynku krajowego. –Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA.

Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4% całości, dlatego Danwood chce rozszerzyć swoje usługi o ofertę gotowych domów murowanych.

–Chcemy klientom na polskim rynku świadczyć takie same usługi, jakie świadczymy klientom na Zachodzie, czyli budowę domu jednorodzinnego na działce klienta. Uważamy, że w Polsce jest już grupa klientów, która docenia ten produkt – informuje Jurak.

W planach spółki jest jej powrót na rynki skandynawskie, gdzie w technologii prefabrykacji budowana jest ponad połowa wszystkich nowo budowanych domów.

Spółka liczy na utrzymanie dynamiki rozwoju również w następnych latach liczy, m.in. dzięki nowej hali produkcyjnej, która uruchomiona została w listopadzie ubiegłego roku w Bielsku Podlaskim. Inwestycja spowodowała wzrost mocy produkcyjnych przedsiębiortwa do poziomu 1400 domów rocznie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz