/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGODOWY

Stelmet zawarł umowę na dostawy o wartości ponad 100 mln zł

Stelmet

Autor: oprac.red
Źródło: Stelmet
Data: 2017-04-03


Stelmet poinformował o zawarciu dwuletniej umowy na dostawy drewnianej architektury ogrodowej o szacowanej wartości ponad 100 mln zł.

Stelmet zawarł umowę na dostawy o wartości ponad 100 mln złStelmet zawarł umowę na dostawy o wartości ponad 100 mln złFot. Stelmet

Jak poinformował zarząd Stelmet SA, w marcu zawarta została umowa pomiędzy spółką a jednym z dotychczasowych odbiorców, będącym jednostką dominującą  w grupie kapitałowej stanowiącej jednego z czołowych dystrybutorów drewnianej architektury ogrodowej w Europie. 

Umowa dotyczy sprzedaży zunifikowanego asortymentu elementów architektury ogrodowej i określa szczegółowe zasady współpracy pomiędzy spółką, a podmiotami z grupy kupującego działającymi na wskazanych rynkach europejskich, w tym w szczególności na rynku francuskim, brytyjskim, hiszpańskim oraz polskim.

Okres obowiązywania umowy został określony na dwa lata, przy czym po upływie ww. okresu umowa stanie się bezterminowa z możliwością jej rozwiązania z zachowaniem dziewięciomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Szacowana wartość obrotów netto wynikających z umowy wyniesie ok. 9,8 mln euro w 2017 roku (równowartość ok. 41,8 mln zł) oraz ok. 14,6 mln euro (tj. ok. 62,3 mln zł) w 2018 roku.

Niezależnie od zawartej umowy, Stelmet będzie prowadzić sprzedaż dla podmiotów z grupy kupującego pozostałego asortymentu w oparciu o szereg umów, zawieranych z lokalnymi jednostkami. Według przewidywań zarządu spółki, ta pozostała sprzedaż w ciągu dwóch najbliższych lat sięgnie ok. 12 mln euro (ok. 51,2 mln zł) .

Jednocześnie zarząd spółki poinformował, że aktualnie prowadzone są z kupującym uzgodnienia w zakresie zasad współpracy pomiędzy grupą i brytyjską spółką Grange Fencing,  która jest podmiotem zależnym od Stelmet SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz