/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Group ogłasza zmianę na stanowisku prezesa zarządu

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2017-03-02


Thomas Schäbinger zastąpi Michaela Wolffa na stanowisku prezesa zarządu Pfleiderer Group S.A. Zmiana nastąpi najpóźniej w połowie roku. Michael Wolff, dotychczasowy CEO spółki, po 13 latach pracy dla producenta wyrobów drewnopochodnych, podjął decyzję o nieprzedłużaniu wiążącego go ze spółką kontraktu.

Fabryka płyt w WieruszowieFabryka płyt w WieruszowieFot. Pfleiderer

Rada nadzorcza Pfleiderer Group SA powołała Thomasa Schäbingera na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego (CEO) spółki. Thomas Schäbinger zastąpi na tym stanowisku Michaela Wolffa, dotychczasowego Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego, który podjął decyzję o nieprzedłużaniu zawartego z Grupą kontraktu wygasającego w grudniu 2017r. i który w związku z tym odejdzie z Grupy. Powyższe zmiany wejdą w życie z dniem 1. lipca 2017r.

-Michael Wolff poinformował radę nadzorczą Pfleiderer Group SA, że nie planuje przedłużenia wiążącego go z Grupą kontraktu, czego bardzo żałujemy. Grupa kapitałowa Pfleiderer Group ma wobec Michaela Wolffa ogromny dług wdzięczności. Od ponad 13 lat lojalnie służy on Grupie swą pracą i doświadczeniem. W tym okresie nadzorował zakończoną powodzeniem restrukturyzację niemieckiej spółki dominującej grupy kapitałowej Pfleiderer Group oraz kompleksową integrację polskich i niemieckich segmentów biznesowych. Wszystko to zostało osiągnięte przy jednoczesnym zapewnieniu nieprzerwanego wzrostu zysków. Rada nadzorcza życzy Michaelowi Wolffowi wielu sukcesów w jego przyszłych wyzwaniach - powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group SA.

Michael Wolff pracuje w Grupie od 2004r., początkowo na stanowisku Dyrektora Generalnego Segmentu Zachodniego, a od 2013r. na stanowisku Dyrektora Generalnego Pfleiderer Group. W 2010r. zainicjował dogłębny proces restrukturyzacji działalności Grupy w Niemczech, czego skutkiem było przywrócenie Segmentu Zachodniego na ścieżkę wzrostu i rentowności. Od 2013r. Pfleiderer Group pomyślnie przeszła przez proces usprawnień finansowych i operacyjnych, co zakończyło się finalizacją w postaci giełdowego procesu re-IPO w styczniu 2016r. W wyniku prawnego i operacyjnego połączenia Segmentu Wschodniego z Segmentem Zachodnim utworzony został w pełni zintegrowany organizm: JEDEN PFLEIDERER będący jednym z europejskich liderów wśród producentów wyrobów drewnopochodnych.

Do poprowadzenia kolejnego etapu rozwoju strategicznego Pfleiderer Group, rada nadzorcza spółki wybrała Thomasa Schäbingera, który najpóźniej 1. lipca br. przejmie powierzone mu obowiązki. Michael Wolff pokieruje spółką do końca czerwca i udzieli swemu następcy wsparcia w pomyślnym przejęciu obowiązków.

-Po niełatwej restrukturyzacji finansowej i operacyjnej naszej spółki dominującej Pfleiderer, którą rozpoczęliśmy w 2012r., grupa kapitałowa Pfleiderer dokonała wielkiego postępu, z którego jestem bardzo dumny. Restrukturyzacja ta pozwoliła urzeczywistnić w 2016r. moją wizję niemiecko-polskiej zintegrowanej grupy będącej czołowym producentem wyrobów drewnopochodnych. Pod względem finansowym nasza spółka holdingowa Pfleiderer Group przynosi zyski, wykazuje wzrost i jest dobrze przygotowana na wyzwania, jakie niesie przyszłość. Nadszedł odpowiedni moment, by przekazać stery mojemu następcy. Będę wspierał pana Schäbingera, by zapewnić Grupie płynną zmianę na zajmowanym przeze mnie dotychczas stanowisku – powiedział Michael Wolff, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

Thomas Schäbinger zajmował od 2015r. stanowisko Dyrektora Generalnego Bundy Refrigeration Group, spółki z branży technologii chłodzenia. W latach 1998-2014 pełnił szereg funkcji w grupie Mondi Europe i Mondi International (dawniej Frantschach) produkującej opakowania i papier w zakładach znajdujących się w 30 krajach i zatrudniającej 25.700 pracowników. Wcześniej Thomas Schäbinger zajmował stanowiska kierownicze m.in. w koncernach Unilever oraz Beiersdorf. Zdobył praktyczne doświadczenie strategiczne i operacyjne w obszarze międzynarodowej działalności grup kapitałowych, w szczególności w zakresie sprzedaży i zamówień w oparciu o metodologie Lean Six Sigma i Value Management.

-Cieszymy się, że udało nam się w stosunkowo krótkim czasie znaleźć takiego eksperta jak pan Schäbinger. Jestem pewien, że wprowadzi on grupę kapitałową Pfleiderer Group ku wspaniałej przyszłości, w której stanie się ona europejskim graczem światowego formatu - powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group S.A.

Pozostali członkowie zarządu spółki pozostaną w jego składzie: Richard Mayer jako Dyrektor Finansowy, Dirk Hardow jako Dyrektor Operacyjny, Rafał Karcz jako Dyrektor Administracyjny i Wojciech Gątkiewicz jako Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz