/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

Zmarł dr Józef Grodecki

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-02-24


W odstępie zaledwie kilku dni dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 24 lutego 2017 r., w wieku 72 lat, zmarł dr Józef Grodecki, mentor przedsiębiorców leśnych.

dr Józef Grodeckidr Józef GrodeckiFot. D.Jabłoński

Józef Grodecki był doktorem nauk leśnych, wieloletnim pracownikiem naukowym i dydaktycznym w Katedrze Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego dorobek naukowy skupiał się przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących efektywności stosowanych maszyn i technologii, głównie w pozyskaniu i zrywce drewna, oceny bazy drewna małowymiarowego w polskim gospodarstwie leśnym, charakterystyki sortymentów w biomasie drzew i drzewostanów sosnowych różnych klas wieku oraz organizacji i efektywności usługowego wykonawstwa prac leśnych.

Jako jeden z nielicznych, łączył naukę z praktyką. Był jednym z pionierów wdrażających w Polsce metody zmechanizowanego pozyskania i zrywki drewna za pomocą harwesterów i forwarderów. Od 1996r. pełnił funkcją prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Usług Leśnych „Lastech”, które działa w branży usług leśnych.

Był inicjatorem powstania Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych, a następnie współtwórcą spółki Forest Consulting Center - Leśnego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Dr Józef Grodecki od wielu lat pełnił rolę mentora i przedstawiciela przedsiębiorców leśnych. Był członkiem licznych zespołów zajmujących się współpracą na linii przedsiębiorcy leśni - Lasy Państwowe. M.in. brał czynny udział we wdrożeniu systemu sortymentowego pozyskania drewna krótkiego z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn typu forwarder, głównie w RDLP Poznań i Zielona Góra. W ostatnich latach angażował się w działania na rzecz zmian i poprawy zasad współpracy zakładów usług leśnych z PGL Lasy Państwowe.

 

Pogrzeb dr Józefa Grodeckiego odbędzie się 02. marca (czwartek) w Poznaniu
Msza Św. Żałobna zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kościele pw. Św Jadwigi Śląskiej - ul. Cyniowa 15.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym nr 2 Junikowo - ul. Grunwaldzka 305.

 

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Wspaniały [1]

Miałem przyjemność znać tego Wielkiego leśnika osobiście.
Wspaniała osobowość i nieoceniona wiedza.
Niech knieja Panu szumi na wieki Panie Józefie. Darz Bór.

Leszek. [4]Odpowiedz na ten komentarz2017-02-25 16:42:16

Zgłoś nadużycie

Absolutnie Mentor. Wielki Czlowiek!
Wielka strata dla polskiego lesnictwa!

Mikolaj Rudawski [5]Odpowiedz na ten komentarz2017-02-27 10:43:42

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz