/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Egger wybuduje fabrykę płyt drewnopochodnych w Biskupcu

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Autor: oprac. Dominik Jabłoński
Źródło: Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Data: 2017-02-18


Austriacki koncern Egger może rozpocząć inwestycję związaną z budową fabryki płyt drewnopochodnych na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie w Biskupcu.

Egger wybuduje fabrykę płyt drewnopochodnych w BiskupcuEgger wybuduje fabrykę płyt drewnopochodnych w BiskupcuFot. WMSSE

16. lutego zezwolenie na działalność w strefie otrzymała spółka Horizont Project Development, która występuje w imieniu Grupy  Egger.

Horizont Project Development sp. z o.o. należy obecnie do Fender sp. z o.o., która z kolei zawarła z Grupą Egger umowę powierniczą, na mocy której Egger kontroluje Horizont Project Development. Zgodnie z umową, pod koniec fazy przygotowawczej inwestycji, wszystkie udziały Horizont Project Development zostaną zakupione przez Grupę Egger.

Inwestycja firmy Egger w Biskupcu to największy projekt jaki realizowany będzie na nowych terenach jakie zostały w ubiegłym roku włączone do WMSSE. Projekt obejmie budowę od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowych przeznaczonych dla meblarstwa, produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Na obszarze blisko 88 ha powstaną obiekty produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ok. 170 tys. m2.

Deklarowane nakłady inwestycyjne to co najmniej 789 mln zł, jednak według złożnych deklaracji, w dalszej perspektywie sięgnąć mogą nawet 1,4 mld zł. W fabryce ma zostać utworzonych co najmniej 300 miejsc pracy, ale w długim okresie czasu ich liczba może wzrosnąć do 1 tysiąca.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31. grudnia 2021r.

Inwestycja firmy Egger to kolejny zakład zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce, w którym produkowane będą płyty drewnopochodne m.in. na potrzeby meblarstwa. Obecnie w tym regionie działają fabryki w Grajewie (należące do Pfleiderera) oraz w Koszkach (IKEA Industry). Nową inwestycję w tym sektorze realizują również Fabryki Mebli Forte budując fabrykę płyt wiórowych w Suwałkach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA