/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Weź udział w Naradzie Przemysłu Drzewnego

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac.red
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2017-02-14


Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego zaprasza wszystkich przedstawicieli przemysłu drzewnego na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną informacje dotyczące zaopatrzenia w surowiec drzewny oraz podjęta próba oceny aktualnej sytuacji.

Narada przemysłu drzewnego na temat sytuacji na rynku surowca drzewnegoNarada przemysłu drzewnego na temat sytuacji na rynku surowca drzewnegoFot. D.Jabłoński

Do końca stycznia miały zakończyć się wszystkie podstawowe procedury sprzedaży drewna na 2017r. przeprowadzone wg zasad ustalonych przez PGL Lasy Państwowe. PIGPD proponuje, aby w formie narady podsumować i ocenić nowe warunki zaopatrzenia przedsiębiorstw drzewnych i wynikającą z tego sytuację. Dotychczasowe krytyczne uwagi o systemie i wynikach sprzedaży drewna, zgłaszane głównie przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego na podstawie napływających od tartaków sygnałów, zderzyły się ze świetnymi jego ocenami wystawianymi sobie przez same Lasy Państwowe i przez niektórych przedsiębiorców.

Jaka jest więc faktyczna sytuacja przemysłu drzewnego ?
Co jest dobre, a co złe w tych nowych rozwiązaniach? Co można, a co należy koniecznie w nich zmienić lub poprawić ? Jak utrwalić to co dobre ? Jak widzicie swoje perspektywy w bieżącym roku ?

Warto o tym porozmawiać i wymienić się poglądami w rzeczowej, bezstronnie poprowadzonej dyskusji. Nie przesądzamy jej wyników. Liczymy jednak, że wskaże ona drogę do możliwej poprawy warunków zakupu drewna i w 2017r. i później. Wszak chyba wszystkim firmom zależy na uzyskaniu trwałej stabilizacji zaopatrzenia po rynkowych, godziwych cenach. Wyniki takiej debaty będą bardzo cenną wskazówką zarówno dla Ministra Rozwoju - co do jego dalszych działań poprawiających gospodarcze wyniki kraju - jak i dla samych Lasów Państwowych.

NARADA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO
Spotkanie odbędzie się w czwartek 16. lutego br. w Strykowie k. Łodzi - Hotel 500 w Strykowie, ul. Warszawska - Smolice 1B, 95-010 Stryków
Początek spotkania o godz. 11.00.

Dotychczas swój udział potwierdziło ok. 100 przedstawicieli przedsiębiorstw drzewnych z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu wszystkich przedsiębiorców branży drzewnej - niezależnie od ich przynależności do PIGPD. Udział jest bezpłatny, wymaga jedynie potwierdzenia przybycia. Przewidywany czas całości spotkania: ok. 4,5-5 h

W trakcie spotkania zaplanowano m.in.

  • Prezentacja i omówienie dostępnych danych dotyczących cen drewna okrągłego ukształtowanych na 2017r. w porównaniu do wcześniejszych okresów i cen w innych krajach Europy, - R. Gruszczyński, PIGPD
  • Prezentacja i omówienie uwag zgłaszanych przez członków Izby w trakcie i po zakończeniu procedur sprzedaży drewna na 2017r. oraz dotyczących innych przepisów – dyrektor Biura PIGPD, B. Czemko.
  • Prezentacja stanowisk innych wiodących organizacji przedsiębiorców (KN EPAL, OZPPD, SPP, SPPD, OIGPD)
  • Dyskusja z udziałem wszystkich zgromadzonych – zebranie uwag, wniosków i propozycji dotyczących potrzebnych zmian i koniecznych w tym celu działań.
  • Przedstawienie i przyjęcie wspólnych wniosków opracowanych przez Komisję Wnioskową.

Więcej informacji na temat spotkania: http://www.przemysldrzewny.pl/aktualnosci.html


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA