/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Nie żyje Wojciech Mętel

Autor:
Źródło:
Data: 2017-02-09


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł Wojciech Mętel.

Wojciech MętelWojciech MętelFot. SDD

Smutną wiadomość przekazało nam Stowarzyszenie Dom Drewniany. Wojciech Mętel to właściciel firmy DREWDOM-Mętel specjalizującej się w budowie domów w technologii szkieletu drewnianego, aktywny członek ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dom Drewniany i lokalnego Zawojskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

Wojciech Mętel był. m.in. wielkim promotorem drewnianego budownictwa szkieletowego: pomysłodawcą i współorganizatorem Targów Budownictwa Drewnianego w Krakowie, pomysłodawcą i współorganizatorem właśnie startujących na Akademii Górniczo-Hutniczej studiów podyplomowych Współczesne Budownictwo Drewniane, wykładowca i nauczycielem technik budowy domów z drewna, autorem "Informatora Budownictwa Szkieletowego".

W swoim regionie znany był z licznych działań charytatywnych, m.in. był wielkim darczyńcą i budowniczym Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Wojciech Mętel był pomysłodawcą i inicjatorem aukcji "Budujemy Radość Dzieciom", w ramach której zbierano fundusze na budowę hospicjum. Za swoją działalność, w 2013r. w plebiscycie Liderów Małopolski organizowanym przez Dziennik Polski, został laureatem nagrody Lider Dobroczynności.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

wspomnienie

Osoba szlachetnego serca, dużej wiedzy, pasjonat drewna jako materiału dla budownictwa, mecenas sztuki i kultury. Ogromny żal w moim serce wywołała ta wiadomość , współczuje rodzinie, która miała w Nim ogromne wsparcie.

Elżbieta Login [1]Odpowiedz na ten komentarz2017-02-10 12:59:38

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz