/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRAWO

Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w kłodach drewna

Autor: RS
Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji
Data: 2017-02-03


Funkcjonariusze warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów. Kontrabanda była ukryta w specjalnie przygotowanych kłodach sosnowych, które transportem kolejowym, przyjechały z Białorusi.

Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w kłodach drewnaUdaremniono przemyt papierosów ukrytych w kłodach drewnaFot. CBŚP

Wartość zabezpieczonych papierosów sięga 400 tys. złotych. Według ustaleń śledczych CBŚP, w przypadku wprowadzenia na rynek tej ilości papierosów, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości prawie 700 tys. złotych. Policjanci CBŚP wspierani byli przez funkcjonariuszy Służby Celnej z Warszawy i Białegostoku.

Grupa przestępcza, zajmująca się przemytem papierosów z Białorusi, wpadła na niekonwencjonalny pomysł, którego realizacja wymagała dużych nakładów pracy jak i finansowych. W specjalnie przygotowanych balach sosnowych o długości 6 metrów zostały wywiercone otwory o średnicy 10 cm. W otworach ukryto papierosy posklejane taśmą samoprzylepną w tzw. „pasy”. Otwory zostały zaczopowane w taki sposób, że nie było to widoczne i dopiero po użyciu siły można było stwierdzić, że wewnątrz znajduje się kontrabanda.

Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w kłodach drewnaUdaremniono przemyt papierosów ukrytych w kłodach drewnaFot. CBŚP

Towar został przechwycony przez śledczych warszawskiego CBŚP wpieranych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na rampie kolejowej w Sokółce. Wartość przemyconych papierosów sięga 400 tys. złotych, natomiast straty jakie poniósłby Skarb Państwa, przy udanej próbie wprowadzenia towaru na rynek, sięgałyby blisko 700 tys. złotych.

Bardzo rzadko policjanci spotykają się z taką metodą przemytu papierosów, gdyż organizujący ją przestępcy ponoszą duże koszty związane z przygotowaniem i logistyką takich ładunków, a osiągane korzyści nie są duże, jak w przypadku innych przemytów. Mimo dużej pomysłowości grup przemytniczych funkcjonariusze pracujący na granicach także nie pozostają w tyle i są w stanie efektywnie zatrzymywać takie "transporty".

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Izbie Celnej w Białymstoku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz