/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Imponujące plany Swedwood Poland

Gazeta Lubuska

Autor:
Źródło: Gazeta Lubuska
Data: 2003-09-11


Firma Swedwood Poland, produkujaca meble dla sieci IKEA, planuje zwiększyć moce produkcyjne. Na nowe inwestycje wyda około 140 mln zł.

Wyroby produkowane przez Swedwood Poland sprzedawane są we wszystkich krajach, w których Ikea ma swoje placówki. Spółka ma w Polsce już 14 fabryk i tartaków, w tym dwa zakłady produkcyjne w woj. lubuskim: w Babimoście i w Chlastawie koło Zbąszynka.

Interesy idą dobrze, bo firma postanowiła rozbudować niektóre swoje zakłady. Na inwestycje przewidziano blisko 140 mln zł. Duża część tych pieniędzy zostanie wydana w woj. lubuskim. Jeszcze w tym roku rozpocznie się inwestycja w Babimoście – budowa hali produkcyjnej o pow. 8 tys. mkw. W przyszłym roku ruszy w niej produkcja i zostanie przyjętych 30 nowych pracowników.

W dalszych planach jest też następny etap rozbudowy. Powstałaby hala o pow. 16 tys. mkw. Wtedy zatrudnienie wzrosłoby o kolejnych 200 osób. Największą inwestycją Swedwoodu będzie jednak budowa drugiej, obok już istniejącej, fabryki mebli w Chlastawie. Na całość inwestycji w prace budowlane i maszyny, we wszystkich zakładach, przeznaczonych będzie 140 mln zl. Z tego inwestycje budowlane pochłoną około 80 mln zł. Możliwe, że budowa drugiej fabryki w Chlastawie rozpocznie się w przyszłym roku. W pierwszym etapie powstałaby hala o pow. 30 tys. mkw., a później następna, jeszcze większa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz