/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Regały wysięgnikowe na wiązary klejone

ELK: Dowolne składowanie ciężkich elementów

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2017-02-01


Przedsiębiorstwo ELK, jeden z wiodących producentów gotowych domów w Europie, powiększyło w swoim zakładzie produkcyjnym w czeskiej miejscowości Planá nad Lužnicí magazyn na wiązary klejone. Dzięki stabilnej konstrukcji zastosowanych regałów wysięgnikowych marki OHRA ciężkie belki nie tylko są składowane na czterech poziomach, ale wsporniki podtrzymują jednocześnie konstrukcję dachową – ekonomiczna i szybka w realizacji alternatywa dla budowy standardowej hali magazynowej.

Regały wysięgnikowe do składowania wiązarów klejonych w firmie ELKRegały wysięgnikowe do składowania wiązarów klejonych w firmie ELKFot. OHRA

Istniejące dotychczas hale do składowania drewnianych materiałów budowlanych oraz innych artykułów niezbędnych do produkcji elementów gotowych domów, wskutek wzrostu zamówień firmy dla ELK stały się za małe, aby sprostać zapotrzebowaniu na miejsce do składowania. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na zorganizowanie niezbędnego miejsca magazynowego w postaci systemów regałów ustawionych na zewnątrz. 

ELK postawiło na regały wysięgnikowe firmy OHRA: ta firma z siedzibą w niemieckim Kerpen jest europejskim liderem produkcji regałów wysięgnikowych i specjalizuje się właśnie w regałach do składowania materiałów dla handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. Ważny powodem dla ELK do zastosowania regałów OHRA była stabilność i jakość ich konstrukcji: wszystkie elementy nośne regałów wysięgnikowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Profile poddają się elastycznie w razie uderzenia, zachowując przy tym swoje własności statyczne. Stabilna konstrukcja pozwala na wykorzystanie magazynu na wysokość i jest przeznaczona na duże obciążenia, co zwiększa możliwości magazynowania. Przede wszystkim jednak na stabilnych wspornikach można zamontować dach. Firma OHRA dostarczyła dla ELK jedynie konstrukcję regałów – dach wykonali sami specjaliści z firmy ELK. W ten sposób w ciągu jednego tygodnia powstał chroniony przed wpływami atmosferycznymi magazyn, który jest dużo tańszy niż budowa nowej typowej hali magazynowej.

Łącznie trzy, liczące każdy 15 metrów długości, rzędy regałów z zadaszeniem dają obecnie wystarczająco miejsca dla ciężkich belek podwójnych i BSH. Regały mają wysokość 5 metrów i posiadają cztery poziomy, tak więc optymalnie wykorzystano istniejące miejsce. Wysokość poziomów można ponadto łatwo dostosowywać do aktualnych potrzeb: ramiona wysięgników są bowiem zawieszane w siatce 100 mm, nie są one skręcane lub zgrzewane. Dzięki temu ramiona są przestawiane bez narzędzi – kolejna zaleta dla ELK, która pozwoliła na decyzję o zastosowaniu regałów marki OHRA. 

O firmie ELK:

Elk zalicza się do wiodących przedsiębiorstw wykonawczych w Europie. Ponad 1.300 pracowników wybudowało w roku 2015 ponad 900 domów marki "Elk Häuser fürs Leben" oraz "Zenker", a obroty wyniosły około 157 milionów Euro. Oprócz siedzib głównej w dolnoaustriackim Schrems te założone w roku 1959 przedsiębiorstwo posiada oddziały w Niemczech (ELK Fertighaus GmbH) oraz w Czechach (ELK s.r.o.), posiada również biura sprzedaży w całej Europie. W czeskim Planá nad Lužnicí ELK produkuje od roku 1989.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
www.ohra.pl
http://regalywspornikowe.pl/
Polska północna: +48 663905555
Polska południowa: +48 605970505
Email: info@regalywspornikowe.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA