/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PARKIECIARSTWO

Zmarł Zbigniew Wolski

Drewno.pl

Autor: oprac.red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-01-31


W wieku 92 lat zmarł Zbigniew Wolski. Autor podręczników będących przez dziesięciolecia podstawą nauczania zawodowego parkieciarzy w Polsce.

Zbigniew Wolski urodził się w Szumsku koło Wilna. W czasie okupacji walczył w Armii Krajowej. Tuż po wojnie jako młody architekt uczestniczył w tworzeniu planów odbudowy warszawskich kościołów m.in. Katedry Praskiej, kościoła Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście i kościoła św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży.

Mgr inż. arch. Zbigniew Wolski jest autorem wielu podręczników dla szkół zawodowych w tym m.in. "Sztukatorstwo" (1988), "Roboty malarskie" (1994) czy "Zarys materiałoznawstwa budowlanego" (1994). Jego książki: "Roboty podłogowe i okładzinowe" (1969), "Roboty okładzinowe - Poradnik", "Roboty podłogowe" (1988) to wielokrotnie wznawiane wydawnictwa, które były podstawą programową nauczania parkieciarstwa w Polsce. W wyniku zabiegów Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy w 2007r. ukazała się kolejna książka Zbigniewa Wolski zatytułowana: "Parkieciarz - Podstawy wiedzy i praktyki zawodowej" - prawdziwe kompendium wiedzy zawodowej parkieciarza, a w 2009r. "Warunki techniczne wykonania i odbioru robót parkieciarskich".

Zbigniew Wolski zmarł 11. stycznia 2017r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz