/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

UZIN rozbudowuje zakład produkcyjny w Legnicy

Uzin

Autor:
Źródło: Uzin
Data: 2017-01-30


Pod koniec grudnia minionego roku rozpoczęła się rozbudowa zakładu produkcyjnego spółki Uzin Polska Produkty Budowlane - polskiego oddziału jednego z największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie, w ofercie której znajdują się m.in. kleje do parkietów. Jej celem jest powiększenie powierzchni magazynowej oraz rozbudowa części biurowej. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca 2017 roku.

Siedziba Uzin Polska przed rozbudowąSiedziba Uzin Polska przed rozbudowąFot. UZIN

Dzięki rozbudowie Uzin zyska nie tylko większą powierzchnią magazynową, ale również nowoczesną przestrzeń testową oraz centrum szkoleniowe dla klientów i personelu. Dodatkowe biura i pomieszczenia do spotkań pozwolą na rozwój kadr.

-Rozbudowa naszej legnickiej siedziby - części biurowej i produkcyjnej - podyktowana jest zwiększeniem produkcji i liczby zatrudnionych osób. Obecny budynek zostanie powiększony, powstanie także dodatkowe piętro - informuje Tadeusz Wawrowski, prezes Uzin Polska Produkty Nudowlane sp. z o.o.

Prace na żywym organizmie
Hala magazynowa zostanie wydłużona, a część biurowa zyska kolejną kondygnację. Za projekt rozbudowy odpowiada Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego Uzin od podstaw. -Tym razem nasze zadanie jest bardziej nietypowe - wszystkie prace będą bowiem prowadzone przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej - mówi główny projektant. -Prace rozpoczęliśmy też w okresie zimowym, który - jak wiadomo - nie sprzyja budowlańcom. Dodatkowo czas na realizację jest bardzo krótki.

Obecnie hala magazynowa ma wymiary 60x24 m, po rozbudowie będzie liczyć 90x24 m. W części frontowej, gdzie znajduje się biurowiec, budynek zyska 5,5 metra na wszystkich kondygnacjach (obecnie jest to parter i piętro, po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze kolejna kondygnacja).

W części magazynowej zostanie zaaranżowana także dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa. Na dole będzie laboratorium pokazowe, a na piętrze sala szkoleniowo-konferencyjna. -Posiadanie komfortowych warunków do prezentacji i testów produktów w naszej legnickiej siedzibie było leitmotivem tej rozbudowy. Zależy nam, by nasi klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości naszych produktów, dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienie - dodaje prezes spółki.

Zyska także strona wizualna budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, a nadbudowa stanie się bardziej przeszklona.

-Priorytetem dla nas było to, by rozbudowa zakładu nie przeszkadzała w codziennej pracy, ani nie powodowała przerw produkcyjnych - zaznacza Tadeusz Wawrowski. -Nie planujemy zatem w tym czasie żadnych przestojów. A Jan Majgier dodaje: -Prowadzone prace nie będą uciążliwe dla pracowników i otoczenia. Wszystkie generujące więcej hałasu zadania, takie jak np. wykuwanie, będziemy prowadzili w weekendy, by nie zakłócać pracy w biurach.

Przygotowani na przyszłość
Konstrukcja rozbudowywanego budynku zakłada możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych. -Wnikliwie obserwujemy trend wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Wiemy, że do takich rozwiązań należy przyszłość i dlatego zależało nam na tym, by nasze budynki były na nie gotowe - podkreśla Tadeusz Wawrowski oraz dodaje: -Kolejne inwestycje w zakładzie będą zmierzały ku zwiększeniu możliwości produkcyjnych oraz automatyzacji produkcji.

Przygotowania do rozbudowy siedziby UZIN w Legnickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej rozpoczęły się w kwietniu 2016 roku od pomiarów i tworzenia koncepcji. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o dwa pozwolenia na budowę - odrębnie dla hali magazynowej oraz budynku biurowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz