/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOMY Z DREWNA

Unibep wybuduje budynek modułowy w Szwecji

Unibep

Autor: oprac.red
Źródło: Unibep
Data: 2017-01-27


Unibep SA wchodzi na nowy rynek. Spółka podpisała pierwszą umowę na realizację budynku modułowego w Szwecji. Dotychczas spółka budowała głównie w Norwegii.

Przykład aranżacji mieszkania w technologii modułowejPrzykład aranżacji mieszkania w technologii modułowejFot. Unihouse

Jak poinformował zarząd Unibep SA, 27. stycznia podpisana została umowa na realizację w technologii modułowej budynku w ramach inwestycji zlokalizowanej w miejscowości Skene w Szwecji. O planowanym rozszerzeniu działalności na rynku Skandynawskim spółka informowała w raporcie finansowym za III kwartał 2016r. Unibep planuje w Szwecji rozwijać swoją działalność w ramach produkcji budynków modułowych.

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz budynku mieszkalnego dwukondygnacyjnego w technologii modułowej. W realizowanym budynku znajdzie się łącznie 12 mieszkań. Rozpoczęcie prac projektowych zostało ustalone na I kwartał 2017r. Produkcja modułów oraz prace budowlane rozpoczną się natomiast po otrzymaniu od zamawiającego pisemnego potwierdzenia rozpoczęcia prac, które zaplanowano na II kwartał 2017r. Zakończenie budowy przewidziano na I kwartał 2018r.

Wartość umowy stanowi równowartość ok. 4,9 mln zł netto. Zamawiającym jest szwedzka spółka Tuve Bygg AB.

Produkcją domów modułowych w ramach grupy Unibep zajmuje się Fabryka Domów Modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim. Roczny potencjał produkcyjny zakładu wynosi ok. 900 modułów o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60.000 m2. To jedna z największych firm europejskich w tej branży. Większość produkcji trafia obecnie na rynek norweski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz