/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLE

IKEA wycofuje z rynku leżaki MYSINGSÖ

IKEA

Autor: oprac.red
Źródło: IKEA
Data: 2017-01-27


IKEA wycofuje z rynku krzesła plażowe MYSINGSÖ. Jak podano w komunikacie użytkowanie leżaka niesie ze sobą ryzyko upadku lub zakleszczenia palców.

IKEA wycofuje z rynku leżaki MYSINGSÖIKEA wycofuje z rynku leżaki MYSINGSÖFot. IKEA

IKEA apeluje do klientów, którzy kupili krzesło plażowe MYSINGSÖ przed lutym 2017 roku, by zwrócili je w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Leżaki z tej serii dostępne były w sprzedaży od lutego 2013r.

Według oświadczenia IKEA, po wypraniu tkaniny siedziska, krzesło może zostać nieprawidłowo złożone, prowadząc do ryzyka upadku albo zakleszczenia palców (w wersji angielskiej komunikatu mowa jest o amputacji palców).

IKEA została poinformowana o pięciu przypadkach, gdy z powodu niewłaściwego ponownego montażu krzesło MYSINGSÖ złożyło się, kiedy ktoś na nim siedział. Wszystkich pięć zgłoszonych incydentów dotyczyło poważnych urazów palców i wymagało udzielenia pomocy medycznej. Do wypadków doszło w Finlandii, Niemczech, USA, Danii i Australii.

Po otrzymaniu zgłoszeń wszczęte zostało szczegółowe dochodzenie. W jego rezultacie dopracowano konstrukcję krzesła, tak by ograniczyć ryzyko nieprawidłowego montażu, a co za tym idzie – odniesienia urazów. Udoskonalone krzesło powinno pojawić się w sklepach IKEA w lutym 2017 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz