/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

SCM zaprasza na targi WinDoor-Tech - w roli głównej Housing

Autor: Krzysztof Kluza Product manager SCM Group Polska
Źródło: SCM Group
Data: 2017-01-19


SCM Group to wyspecjalizowane w różnych gałęziach produkcji marki obecne od prawie 60 lat na pięciu kontynentach. W sumie w grupie jest ponad 21 różnych marek, a każda z nich specjalizuje się wąską dziedziną obróbki. Podczas odbywających się w Poznaniu targów WinDoor-Tech SCM Group zaprezentuje technologie związane z tematem przewodnim tegorocznych targów, którym jest "Housing" - czyli wydzielona grupa maszyn dedykowana do obróbki drewna (okna, drzwi, schody, konstrukcje drewniane, budowa domów szkieletowych).

Targi WinDoor-Tech, których tematyka obejmuje zagadnienia związane z technologie produkcji okien i drzwi, odbędą się w dniach 7-10. lutego, równolegle z targami Budma.

Podczas targów SCM Grup zaprezentuje m.in. dwa nowe rozwiązania ze swojej gamy maszyn. Profitet 60 – strugarka czterostronna oraz Accord 25fx w bardzo bogatej konfiguracji. Accord 25 fx to CNC 5 osiowe wyposażone między innymi w pełni automatyczny stół roboczy, komplet magazynów narzędziowych i mocne elektrowrzeciono KT dedykowane do obróbki drewna. Podczas pokazów będzie można zobaczyć na żywo produkcje okien i schodów z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Zobacz: Maszyny stolarskie firmy SCM GROUP w katalogu maszyn Drewno.pl

STRUGARKI CZTEROSTRONNE

SUPERSET NTPL  automatyczna strugarka czterostronna dedykowana do produkcji profili, ram okiennych, elementów drzwi, mebli, mebli ogrodowych. Wydajna także przy małych partiach produkcyjnych. Może być wyposażona od 4-8 wrzecion. Łatwa i szybka zmiana narzędzi jest możliwa dzięki zastosowaniu uchwytów HSK do narzędzi. W nowej wersji 32U jest wyposażona w dwa pionowe wrzeciona po prawej stronie oraz w mobilny 19 calowy monitor dotykowy.

Nowością w ofercie SCM jest strugarka czterostronna wyposażona w 8 głowic z czego dwa pierwsze wrzeciona są w pozycji pionowej.Nowością w ofercie SCM jest strugarka czterostronna wyposażona w 8 głowic z czego dwa pierwsze wrzeciona są w pozycji pionowej.Fot. SCM Group

TOPSET XL to strugarka SCM zaprojektowana i wykonana w celu zagwarantowania wydajności, niezawodności i doskonałej jakości wykończenia producentom okien, mebli, ram i okiennic. Wszechstronność uchwytów narzędziowych HSK, umożliwiających niezwykle szybkie przechodzenie z jednej obróbki do kolejnej, zapewniając najlepsza jakość obróbek dzięki sztywności konstrukcji wrzeciono/narzędzie. Duże suwy osiowe: 80mm dla wrzecion pionowych i 45mm dla wrzecion poziomych. Znaczna głębokość profilowania: max. 60mm. Sterowanie elektroniczne do sterowania z CN odchyłkami promieniowymi i osiowymi wszystkich agregatów roboczych. Maszyna może być włączona w linie produkcyjną.

TOPSET MASTER to automatyczna strugarka czterostronna idealna do wykonywania elementów o dużych wymiarach, takich jak ramy, półprodukty do budownictwa, belki i profile dla stolarstwa, parkiet szeroki i różnego rodzaju klocki. Solidnie zaprojektowana do pracy na kilka zmian roboczych sprawia, że warto na niej realizować zarówno małe partie jak i duże zlecenia. Może obrabiać elementy o przekroju max. 305x200mm. Uchwyty szybko montażowe HSK, umożliwiają niezwykle szybkie przejście z jednej obróbki do drugiej. Prędkość posuwu elementu do 60m/min

MASZYNY KĄTOWE CNC DO PRODUKCJI OKIEN I DRZWI

DOGMA to elastyczne rozwiązanie dla firm produkujących drzwi i okna i z litego drewna, może pracować na małych partiach.  Maszyna pozwala na wykonywanie wielu rodzajów  operacji: przycinanie, profilowanie, wiercenie, frezowanie, wykonywanie wręgów, wycinanie listwy przyszybowej. Maszyna jest wyposażona w głowicę wiertarsko-frezarską Optima 1.

Dogma to przemysłowe rozwiązanie do produkcji okien i drzwiDogma to przemysłowe rozwiązanie do produkcji okien i drzwiFot. SCM Group

DOMINO jest zintegrowanym centrum obróbczym CNC do produkcji okien i drzwi z drewna litego. To odpowiednie rozwiązanie dla średnich i dużych firm.  Jest w stanie wydajnie pracować na pojedynczych elementach jak i na partiach produkcyjnych.

OGNIWA DO PRODUKCJI DRZWI I OKIEN

SYSTEM

System 8C to wysoce zaawansowana technologicznie linia SCM do produkcji okien. Łączy w sobie wysoką elastyczność i wysoki poziom wydajności produkcyjnej , dzięki całkowitemu zintegrowaniu operacji strugania, czopowania, wiercenia, profilowania i obróbek dodatkowych. Duża prędkość w zmianie konfiguracji z możliwością pozycjonowania agregatów roboczych po przejściu każdego elementu umożliwia produkcję jednostkową lub w małych partiach do 250 ( SYSTEM 5 do 150 ) kompletnych okien na zmianę roboczą. Magazynki narzędzi i wały wielonarzędziowe umożliwiają wyposażenie linii we wszystkie frezy potrzebne do różnych rodzajów okien , jakie mają być produkowane, bez interwencji operatora.  Interfejs operatora jest opracowany pod kątem prostoty obsługi i importowania zleceń roboczych z systemu zarządzania firmą.

SYSTEM 1

System 1 to linia do produkcji okien o bardzo wysokiej wydajności. Poprzez zintegrowanie wielu maszyn wykonuje na najwyższym poziomie operacje strugania, czopowania, wiercenia i frezowania, profilowania wraz z oznakowywaniem uzupełniając w ten sposób obróbkę wszystkich elementów. System 1 jest szczególnie wskazany do produkcji partii, może osiągać wydajność produkcyjną do 450 okien na zmianę.

INTEGRA

Zintegrowana komórka do produkcji drzwi i okien. Nadaje się do pracy na więcej niż jedną zmianę dziennie, może wykonywać produkcje seryjną i jednostkową.

MASZYNY CNC

Seria Accord 25 fx, 30 fx, 40 fx, 50 fx

Maszyny serii Accord  to Centra obróbcze które oferują wysoką wydajność przy stosunkowo nie dużej inwestycji. Łączą w sobie prostotę użytkowania i dużą elastyczność. Maszyny tej serii są dedykowane do produkcji elementów z litego drewna drzwi, okien, schodów. W zależności od modelu można obrabiać elementy o wysokości do 250mm, 350mm, a od targów Holz Handwerk w 2016r gdzie swoją premierę miał Accord 50 SCM oferuje możliwość obróbki elementów o wysokości do 500mm. Wszystkie modele występują w 2 wersjach ProSpeed i ProSpace. Pierwsza z nich pozwala na pracę maszyny z prędkością do 60m/min. Wersja ProSpace  daje znacznie lepszy dostęp do maszyny, pola obróbczego  i wymaga znacznie mniej miejsca na instalację kosztem prędkości (do 25m/min). Warto wspomnieć że oprócz znanych już rozwiązań magazynów narzędziowych umieszczonych z boku czy z tyłu maszyny SCM Group wprowadza innowacyjne rozwiązanie jakim jest 12 pozycyjny magazyn narzędzi w kabinie-  bezpośrednio przy elektrowrzecionie. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykle szybką wymianę narzędzia. W sumie na maszynie Accord można umieścić nawet 72 narzędzia co dla producentów okien jest niewątpliwą zaletą. Ponadto magazyn TRC pozwala na przechowywanie narzędzi o średnicy nawet 350mm.  Stół roboczy może być wyposażony w system „Matic” dzięki której zarządzanie chwytakami odbywa się z pozycji pulpitu. Dodatkowo SCM wprowadził nowość chwytaki o skoku do 70mm.

Elektrowrzeciono wyposażone w uchwyt narzędziowy HSK 63E pozwala na korzystanie z narzędzi o dużych wymiarach oraz o podwójnym profilu.Elektrowrzeciono wyposażone w uchwyt narzędziowy HSK 63E pozwala na korzystanie z narzędzi o dużych wymiarach oraz o podwójnym profilu.Fot. SCM Group

Dzięki oprogramowaniu Xilog Maestro opracowanym przez SCM, programowanie jest intuicyjne i bardzo efektywne. W zależności od rodzaju produkcji występuje kilka wersji oprogramowania które jest przystosowane do specyficznego rodzaju obróbki:

-Maestro 3D pozwala na programowanie 5-osi w środowisku 3D

- Maestro WD został opracowany specjalnie na potrzeby projektowania stolarki otworowej

-Maestro Pro View to symulator obróbki która daje możliwość podglądu rzeczywistej obróbki w celu wyeliminowania błędów czy kolizji, obniżenia czasu czy kosztów produkcji 

Łatwe i intuicyjne oprogramowanie Xilog Maestro umożliwia symulacje obróbki.Łatwe i intuicyjne oprogramowanie Xilog Maestro umożliwia symulacje obróbki.Fot. SCM Group

Nowością w Accordzie 25 fx jest 12 pozycyjny magazyn narzędzi przy elektrowrzecionie.Nowością w Accordzie 25 fx jest 12 pozycyjny magazyn narzędzi przy elektrowrzecionie.Fot. SCM Group

 

ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI WIELKOGABARYTOWYCH

AREA jest to innowacyjne centrum obróbcze sterowane numerycznie firmy Routech, przeznaczone dla branży obróbki ścian domów wykonanych z drewna. 
Konstrukcja bramowa, o kompozycji modułowej, umożliwia obróbkę elementów o szerokości do 4,5 m, i przesuwa się na szynach, które mogą osiągać nawet 50 metrów długości. Stół roboczy został opracowany specjalnie w taki sposób, aby można go było dopasowywać do indywidualnych potrzeb za pomocą całej gamy wyposażenia dodatkowego do łatwego i pewnego pozycjonowania elementów.

OIKOS to centrum obróbcze firmy Routech, które stanowi optymalne rozwiązanie technologiczne dla obróbki belek konstrukcyjnych oraz elementów do drewnianych ścian modułowych. Rewolucyjna zwarta konstrukcja OIKOS-a zachwyca innowacyjnym sterowaniem i ruchami które umożliwiają obróbkę bez ograniczeń wszystkich płaszczyzn belek i modułów ścian o przekroju do 1250x300 bez konieczności zmiany pozycji czy odwracania: szybsza obróbka, większa precyzja, brak interwencji operatora. Agregat roboczy jest wyposażony w 6 interpolowanych osi, o mocy 13 kW z uchwytem HSK 63 E specjalnie dla pokrycia wszystkich wymogów obróbki. 18 stanowisk w magazynie, tak aby wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania obróbek były zawsze gotowe, a także możliwość zarządzania narzędziami o dużych wymiarach i pił o średnicy do 600 mm. Oprogramowanie QuickLink, które ułatwia integrację z programami CAD najczęściej spotykanymi w tym sektorze, zapewniając automatyczne generowanie programów maszyny. Dodatkowo stacja symulacji 3D do weryfikacji możliwych kolizji na wszystkich elementach do wykonania i do kalkulacji czasów obróbki.

Oikos to 6 osiowe CNC dedykowane do obróbki elementów konstrukcji wielkogabarytowych.Oikos to 6 osiowe CNC dedykowane do obróbki elementów konstrukcji wielkogabarytowych.Fot. SCM Group

FEED

Przelotowe centrum obróbcze do obróbki drzwi i okien, łączące tradycyjną sztywność i precyzję centrów obróbczych z mobilnym portalem z technologią maszyn przelotowych. Idealne rozwiązanie pozwalające na zintegrowanie maszyny z linią o wysokiej wydajności również do produkcji partii jednostkowych.

  • Szybkie nastawianie maszyny  zapewnione przez automatyczne sterowanie, poprzez program elementu, operacjami transportu, pozycjonowania i blokowania.
  • Szybkie i zoptymalizowane obróbki, odpowiednie do potrzeb, dzięki wysoce konfigurowalnemu agregatowi roboczemu.
  • Doskonała jakość gotowego produktu dzięki wyeliminowaniu wibracji przez zastosowanie bardzo sztywnej konstrukcji z mobilnym portalem.

FEED to rozwiązanie CNC dedykowane do obróbki drzwi i okienFEED to rozwiązanie CNC dedykowane do obróbki drzwi i okienFot. SCM Group

ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI PODŁÓG

TEAM to nowa profilarka do parkietu o zintegrowanej konstrukcji, którą Celaschi proponuje do produkcji parkietu dwu-trzy warstwowego lub laminowanego, z łączeniem na pióro i wpust i z systemem click. Gama obrabianych materiałów jest bardzo szeroka: od klepki drewnianej dwu lub trójwarstwowej oraz z drewna litego, aż do klepek z MDF i HDF z pokryciem laminatem melaminowym lub ceramicznym.
Cyfrowy druk umożliwia indywidualizację parkietu laminowanego według własnego gustu lub designu. Liczba produkowanych elementów może być różna i wynosić od 30 do 150 sztuk/min, zależnie od potrzeb.

PROGRESS  jest to nowa Formatyzerko-czopiarka, idealny dla każdego rodzaju materiału. Przeznaczone do pracy dwuzmianowej. Umożliwia obróbkę szerokiej gamy materiałów. Wysoka wydajność jest osiągana dzięki prędkości posuwu dochodzącej do 60m/min. Duża elastyczność i łatwość obsługi dzięki zastosowaniu uchwytów narzędziowych HSK.

SZLIFIERKI

Do obróbki elementów drewnianych dedykowana jest przemysłowa linia maszyn System. Jest to najbardziej zaawansowana gama szlifierek szerokotaśmowych którą właściwie należałoby nazwać „maszyny do wykańczania powierzchni” ponieważ oprócz agregatów szlifierskich maszyna może być wyposażona w wał strugający, wał do strukturyzacji powierzchni, agregat z pasem wzdłużnym, poprzecznym, można także  wykonywać imitacje chodników owadzich, nacięcia po pile taśmowej i wiele innych rozwiązań. Maszyny typu System pozwalają na umieszczenie nawet 10 agregatów pracujących od góry. Istnieje także możliwość zainstalowania agregatów pracujących od dołu czy włączenia maszyny w linie produkcyjną.

System to maszyny do wykańczania powierzchni, które oprócz wałów szlifierskich mają całą gamę agregatów specjalnych.System to maszyny do wykańczania powierzchni, które oprócz wałów szlifierskich mają całą gamę agregatów specjalnych.Fot. SCM Group

 

LAKIERNIE

SCM w swojej ofercie ma cała gamę automatów lakierniczych, suszarek , linii lakierniczych suszonych UV, linii do lakierowania elementów 3D, robotów lakierniczych, systemów do nakładania i suszenia lakierów, polewarki nakładarki walcowe a także maszyny do lakierowania krawędzi.

PRASY

Szeroka gama pras produkowanych przez SCM jest bardzo popularna zwłaszcza na zachodzie Europy. Prasy jedno i wielopółkowe, specyficzne rozwiązania do produkcji sklejki, podłóg, oklejania płyt okleina naturalną, HPL, CPL itp. W ofercie istnieje możliwość dobory rodzaju czynnika grzewczego woda, olej, prąd. 

***

System to maszyny do wykańczania powierzchni, które oprócz wałów szlifierskich mają całą gamę agregatów specjalnych.System to maszyny do wykańczania powierzchni, które oprócz wałów szlifierskich mają całą gamę agregatów specjalnych.Fot. SCM Group

SCM Group 

Mamy ponad 40-letnie doświadczenie w dziedzinie maszyn do obróbki drewna. Produkujemy ponad 10.000 maszyn rocznie. Maszyny projektowane są i przeznaczone dla zakładów stolarskich, produkcyjnych, rzemieślniczych. Nasze maszyny są proste w obsłudze, wytrzymałe i zawierają najnowsze rozwiązania techniczne.

Posiadamy certyfikat UNI EN ISO 9001-2000.

Zakłady produkcyjne oraz odlewnie mieszczą się w okolicach Rimini (Włochy). 

Krzysztof Kluza
Product manager SCM Group Polska
www.scmgroup.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz