/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Forte planuje ekspansję w Indiach

Forte

Autor: oprac. Dominik Jabłoński
Źródło: Forte
Data: 2017-01-18


Indie stanowią jeden z największych i najszybciej rozwijających się rynków świata. Fabryki Mebli Forte chcą z tego skorzystać i zagospodarować niszę mebli do samodzielnego montażu.

Fabryka mebli Furniture Products India Limited w ChennaiFabryka mebli Furniture Products India Limited w ChennaiFot. Google

Jak poinformował zarząd Fabryk Mebli Forte SA w dniu 18. lutego spółka zawarła umowę z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Chennai (Indie) umowę joint venture, dotyczącą produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim.

Furniture Products India Limited jest częścią indyjskiej grupy kapitałowej Adventz działającej m.in. w sektorze rolnictwa, budownictwa oraz usług. Do grupy należy m.in. spółka joint venture w której partnerem jest  niemiecki producent okuć meblowych . 

Elementem zawartej umowy jest utworzenie nowego podmiotu o nazwie Forte Furniture Products India PVT. Ltd. z siedzibą w Chennai, w którym każdy z udziałowców, posiada 50% udziałów. Wkład pieniężny wniesiony do kapitału zakładowego nowej spółki przez każdego z udziałowców wyniesie równowartość ok. 2 mln. euro.

Działalność Forte Furniture Products India oparta będzie o istniejący zakład produkcyjny i sieć sprzedaży w Indiach, będące dotychczas własnością Indian Furniture Products. Forte udostępni spółce swoje know-how z zakresu wzornictwa, rozwoju produktu i technologii produkcji.

Zakład produkcji mebli w Chennai, to według informacji Grupy Adventz, największa w Indiach i jedna z największych w Azji fabryk mebli, której roczne możliwości produkcyjne przekraczają 200 tys. sztuk mebli produkowanych z płyt drewnopochodnych. Meble produkowane przez FPIL sprzedawane są pod marką Zuari i są dostępne w sieci tworzonej przez 35 dystrybutorów i 650 punktów sprzedaży na terenie Indii.

Planowane rozpoczęcie działalności operacyjnej nowej spółki, której zasadniczym przedmiotem będzie produkcja i sprzedaż mebli przewidziane jest na kwiecień 2017r.

Zarówno Fabryk Mebli Forte, jak i Indian Furniture Products oczekują, że wzajemna współpraca i dynamiczny rozwój nowoutworzonego podmiotu, pozwolą na uzyskanie znaczącej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim w zakresie sprzedaży mebli do samodzielnego montażu.

Według szacunków wartość rynku mebli w Indiach to ok. 10 mld USD rocznie, z czego meble mieszkaniowe stanowią ok. 65%, meble biurowe ok. 20% oraz meble kontraktowe ok 15%. Blisko 65% rynku mebli stanowią meble z drewna i materiałów drewnopochodnych. W ciągu najbliższych pięciu lat oczekuje się silnego wzrostu rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz