/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGODOWY

Stelmet opóźni wygaszenie produkcji w Wielkiej Brytanii

Stelmet

Autor: oprac. Dominik Jabłoński
Źródło: Stelmet
Data: 2016-12-16


Stelmet, producent drewnianej architektury ogrodowej, planuje odłożyć wygaszenie produkcji w zakładzie zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii. Przyczyną są opóźnienia w osiągnięciu zakładanych zdolności produkcyjnych w nowym zakładzie w Grudziądzu.

Pierwsze linie produkcyjne w nowym zakładzie w Grudziądzu ruszyły we wrześniu b.r.Pierwsze linie produkcyjne w nowym zakładzie w Grudziądzu ruszyły we wrześniu b.r.Fot. Mr Garden

Grupa Stelmet, do której należy nowo wybudowany zakład spółki MrGarden w Grudziądzu, wydłużył termin dochodzenia do założonych pzoiomów wydajności. W fabryce nadal trwa podnoszenie produktywności załogi i ustawianie parametrów pracy maszyn i urządzeń dostosowanych do realizowanej produkcji na rynek Wielkiej Brytanii. Fabryka MrGarden w Grudziądzu rozpoczęła produkcję w październiku tego roku. -Stopień zaawansowania technologicznego linii produkcyjnych w nowym zakładzie MrGarden wymaga dłuższego niż pierwotnie zakładaliśmy szkolenia załogi. Trwa również regulacja maszyn i urządzeń, co wydłuża czas niezbędny do osiągnięcia optymalnych mocy produkcyjnych zakładanych na tym etapie – mówi Andrzej Trybuś, Członek Zarządu Stelmet S.A. nadzorujący obszar produkcji i sprzedaży drewnianej architektury ogrodowej.

Zakład MrGarden w Grudziądzu jest najnowocześniejszym tego typu zakładem w Europie. Dzięki tej inwestycji roczne zdolności produkcyjne Grupy Stelmet w segmencie drewnianej architektury ogrodowej wzrosną z dotychczasowych około 250 tys. m 3 do poziomu około 400 tys. m3 w roku obrotowym 2019/20. W roku obrotowym 2016/17 zdolności produkcyjne nowej fabryki mają sięgnąć ok. 100 tys. m 3 . Produkty wytwarzane w Grudziądzu trafią docelowo na rynki całej Europy.

Ze względu na komplikacje w Grudziądzu, Stelmet podjął decyzję o przedłużeniu produkcji w należących do Grupy zakładach Grange Fencing w Wielkiej Brytanii. Zarząd spółki przewiduje, że produkcja zostanie całkowicie wygaszona do połowy 2017r. Wcześniej zakładano, że produkcja w zakładzie w Telford w Wielkiej Brytanii będzie zakończona z końcem 2016 r. –Czasowe podtrzymanie produkcji w Wielkiej Brytanii ma na celu utrzymywanie bezpiecznego poziomu zapasów produktów oferowanych przez Grupę Stelmet umożliwiających realizację niezakłóconej sprzedaży w nadchodzącym sezonie. Obecnie plan zakłada stopniowe zmniejszanie produkcji aż do jej całkowitego zakończenia w połowie 2017 r. Proces ten będzie postępować w miarę zwiększania produkcji w zakładzie w Grudziądzu – dodaje Piotr Leszkowicz, Dyrektor finansowy Stelmet S.A.

Firmę Grange Fencing, jednego z dwóch największych podmiotów w branży drewnianej architektury ogrodowej w Wielkiej Brytanii, Grupa Stelmet przejęła w 2014r. Budowa nowego zakładu w Grudziądzu pozwoliła na podjęcie decyzji o optymalizacji zdolności produkcyjnych w Grupie. Celem tego procesu jest zwiększenie efektywności Grupy Stelmet. Osiągnięcie pełnych efektów synergii wynikających z zakończenia produkcji w Wielkiej Brytanii opóźni się i będzie postępować wraz ze wzrostem produkcji w Grudziądzu i wygaszaniem produkcji w Wielkiej Brytanii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Pozytywny przykład

Dobrze, gdy firmy inwestują za granicą, ale jeszcze lepiej, kiedy robią to w Polsce, gdzie potrzebne są miejsca pracy, żeby ludzie nie musieli wyjeżdżać za pracą za granicę. Brawo, Stelmet! Pewnie niejeden Polak pracuje teraz w Shropshire, ale jest to nienormalna sytuacja, kiedy polska firma tworzy miejsca pracy za granicą, a potem Polacy muszą jechać za granicę, żeby te miejsca zdobyć.

Kayugroup, Monachium [6]Odpowiedz na ten komentarz2016-12-21 12:27:32

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz